Xcrypt ile Kripto Dünyasi Zenginleşiyor…

 

Daha önceki yazımda Xcrypt sıfır komisyonlu kripto para borsası hakkında bilgi vermeye, sizlere platformu tanıtmaya çalışmıştım. Bu yazımda ise daha detaylı birkaç bilgi vermek istiyorum. Sıfır komisyon borsanın en büyük avantajı, bunun yanı sıra borsa faaliyetlerinin yarı merkeziyetsiz yapıda olması, yani proje ekibi market yapıcı olarak platform üzerine müdahale edemeyecek. Sadece platformun işleyişi için ekip arka planda olacak.

 

Platformun temel işleyişi için proje ekibinin çok büyük vaatleri var. Sadece web platformu ile değil mobil uygulaması da hazırlanan kripto para borsasında, çoklu dille müşteri desteği sunulacak. Kripto dünyası henüz olgunlaşmadı. Her geçen gün bir yenilik ortaya çıkıyor. Crypt Club ekibi bugüne değil geleceğe de çözüm sunmayı deniyor. Dünya genelinde gün geçtikçe artan kripto para ATM’lerini duymuşsunuzdur.  Bu ATM’lerin yaygınlaşması kripto dünyasının zenginleşmesine olanak sağlayacak. ATM’ler pratikte USD karşılığı kripto para alım satıma müsaade ediyor. Ancak gelecekte bu iş gelişecek. Bu gelişmenin ilk adımlarından birini Xcrypt atıyor. Platform üzerindeki hesabınızla direk bağlantılı bir debit kart projesi var. Bu kart projesi tamamlandığında plarform ile debit card arasında köprü kurulmuş olacak. Oradaki bakiyenizle, sitenin o anki kuru üzerinden alışveriş yapabilecek, daha sonra kurulan ATM ler aracılığıyla para yatırıp, çekebilecek ve hesabınızı izleyebileceksiniz.

graph

Daha önce bahsetmiştim çok ayaklı bir yapının ürünü olarak bir platform ortaya konulmaya çalışılıyor. Xcrytp platformuna, kripto para, fiat para ve debit card aracılığıyla işlem yapabileceksiniz. Bahsettiğim gibi platform sadece kripto para ticareti için yaratılmadı. Ayrıca farklı bir çok özelliği de barındırıyor. Örneğin ICO hizmetleri. Platform ileride anlaşma yapacağı projelerin ICO satışlarını bu platform üzerinden yürütmesine olanak sağlayacak. Bunun bir örneği COSS.io adlı sitede mevcut. ICO yürüten bir proje istediği takdirde, Xcrypt ile anlaşacak ve token satış hizmetini Xcrypt yönetecek. Böylece proje SCAM bile çıksa paranız platform tarafından güvende olacak. Yani karşılığı olmayan bir hizmete para ödemeniz söz konusu olmayacak. ERC20 ve ERC223 token standardı yanı sıra yeni yeni gelişen ERC721 standardına da uyumlu halde çalışacak platformun özellikleri saymakla bitmiyor.

 

Xcrypt kullanıcılarının trade için komisyon ödemeyeceğini söylemiştik. Bunun yanı sıra Airdrop Ranking System diye bir özelliği var. Yani XCT token sahipleri belirli derecelere ayrılacak. Bu dereceler tuttukları XCT token ve platform üzerindeki işlem hacimleri baz alınarak hesaplanacak. Bu hesaplamalar sonucu pasif gelir elde edebilecekler. Kendine has bir hesaplama yöntemi olan bu sistemle ilgili detaylı bilgi whitepaper’ ın 5.8 Airdrop Ranking System bölümünde mevcut. ( Yakında Türkçe çevirisi tamamlanınca buraya eklerim)

 

Xcrypt Airdrop sistemi yanında avantajlı marjin ticareti, Xcrypt Prime servisi ile bu servise üye olanlara daha yüksek oranlı kâr getirisi ile marjin ticareti yapma fırsatı ve yüksek frekanslı trade işlem yapabilecek bir kalite vaat ediyor.

 

İleride tekrar gelişimini izleyerek sizlerle bilgi paylaşmaya devam edeceğim. Son olarak size platform üzerinde kullanılacak olan XCT tokenden bahsedeyim. XCT token ERC20 standardı ile üretilen Ethereum tabanlı bir token. Hem kullanıcılara hemde ortaklarına XCT token sahibi olmanın farklı avantajlarını sunacakları bir proje tasarlanmış durumda. Öncelikle yukarıda da değindiğim üzere Airdrop sistemi sayesine token sahipleri derecelendirecek ve pasif gelirlerle ödüllendirilecek. Ayrıca Xcrypt Prime üyesi olabilmek ve ekstra avantajlar elde etmek isteyenler, yüksek oranlı marjin işlemleri için ödemeyi bu tokenle yapabilecekler. Platform üzerinde yürütülecek ICO faaliyetlerine doğrudan XCT token ile ödeme yapabilme fırsatı da bu kapsamda önemli.  5 aşamalı token satışı yürütecek olan platform Ön satış sırasında %50, 1’den 4’e kadar giden aşamalarda da %30-20-10 ve 4. Aşamada bonussuz satış yapacak. Hardcap için 130 milyon token satışı hedefi belirlenmiş. Kredi kartı, BTC ve ETH ile satın alınabilecek XCT için okumalarımda fiyat bilgisine henüz ulaşamadım. Yıl sonuna kadar platformunu hizmete açmayı düşünen ekibin satışı 2018’in üçüncü çeyreğinde yapacağı websitesinde belirtiliyor ancak henüz net tarih de açıklanmamış. Xcrypt’in Telegram sayfasında sorduğumda yetkililerden birisi Ekim ayında başlayacağını söyledi. Projenin detaylarını, güncelleme geldikçe paylaşmaya devam edeceğim.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

 

Projenin Websitesi          : https://www.xcrypt.club/

Projenin Twitter Adresi :  https://twitter.com/xcryptclub

Xcrypt projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

1914total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir