Volentix ile Yeni Dijital Yaşama Hazır Olun

volentix ile ilgili görsel sonucu

Bitcoin ile başlayan düşüş piyasayı kötü etkilese de henüz hiç bir şey değişmedi. Aksine kripto varlıklar tabana hızla yayılmaya devam ediyor. Üstelik bu kötü gidişe rağmen hem var olan projeler, hemde yeni projeler insanlara kendilerini anlatmaya ve geliştirmeye devam ediyorlar. Bitcoin ile 2009 yılında başlayan maceraya katılan binlerce proje, bir şekilde kendini geliştirmeye çalışıyor. Ancak bazı gelişmeler eskiye göre farklı elbette. İlk zamanlarda Ethereum kapsamlı bir platformla karşımıza çıktığında bizleri şaşırmayı başarmıştı. Kendi içerisinde bir kripto dünyası barındıran bir platformdu Ethereum. Ardından çeşit blockchain fikri ortaya çıkmaya devam etti. Genellikle bir ya da iki alanda hizmet veren projeler günümüzde biraz daha kapsamlı hale geldi.

Yukarıda söylediklerimi ilk bakışta anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Ancak şu an geçmişte geleceğe dediğim kısmı yapmaya çalışan tanıdık bir isim var. İlk zamanlarda Binance’ı sadece kripto para borsası olarak bilirdik. Binance halen bu alanda iddialı bir proje. Ancak bununla yetinmedi, Launchpad ile ICO’yu başlattı. Sonra DEX konusu ortaya çıktı, Labs ile geliştirmelere imkan tanıyor… Ve her geçen gün kendini de geliştirmeye devam ediyor. Artık basit bir borsa değil, tam bir ekosistem olma yolunda ilerliyor.

volentix ile ilgili görsel sonucu
İstanbul’da 20 Şubat’ta düzenlenen Blockchain Economy Summit’de yer alan projelerden birisiydi Volentix!

İşte aynı şeyi yapmak üzere çalışan bir projeden bahsedeceğim bugün sizlere. Volentix tam anlamıyla bir kripto varlık “ekosistemi”. Genelde bu tarz projelerin içeriğini tamamlayan kelime platform iken, Volentix’de ekosistem kullanmak (ki kendilerinin de tanımlaması bu şekilde) çok mantıklı. Verto, Venue, Vespucci, VDex, Valoro bu ekosisteme dahil platformlar VTX ise bu platformun parasal değerini ifade eden coin’i.

volentix ile ilgili görsel sonucu


Yukarıda isimlerinden tek tek bahsettiğim içerikleri sizlere biraz açıklamak istiyorum;

VDEX
Günümüzde kripto para denilince akla ilk gelen özelliklerden birisi decentralized yani merkezi olmayan bir yapı geliyor. Ancak bu yapı kripto para borsalarında yerini bulamıyor. Volentix kendi ekosisteminin temel taşlarından birisi olacak DEX yani merkezi olmayan borsasını koyuyor. VDEX ile güvenilir, hızlı, kullanıcı yetkisiyle çalışan, kullanıcı dostu bu borsa ekosistemin en önemli öğelerinden birisi olmaya aday. Üstelik borsa sadece belli pariteleri değil multi-assest desteğiyle pek çok kripto varlığı bünyesinde barındıracak. Tüm bu işlemler EOS.IO ağını ve bu ağın akıllı kontratlarını kullanacak.

VERTO
Verto ise bu ekosistemin çoklu kripto varlık desteği sunan cüzdan uygulaması. Bu cüzdan uygulaması kullanıcı desteğini sonuna kadar sağlayan, peer-to-peer transferleri destekleyecek cüzdanı.

VESPUCCI
Bir ekosistem diye bahsettiğimiz Volentix ailesinin kripto derecelendirme platformuna verdiği isim ise Vespucci. Vespucci ile gerçek zamanlı ve geçmişten günümüze tüm verilerin objektif değerlendirmesinin yapılabilmesi sağlanacak.

VENUE
Venue ise bu ekosistemi canlı tutmak üzere tasarlanan ve bu ekosistemi maddi olarak temsil edecek VTX ile ilgili topluluk desteğini yürütecek platform. Venue topluluğa VTX ile ilgili güncellemeri ve bazı ödülleri sağlayacak bir platform olarak tasarlandı. Pek adetim değildir ama isterseniz benim referansımı kullanarak Venue’ye üye olabilir hem VTX’in gelişimini takip edebilir hem de bazı ödüller kazanabilirsiniz. Bunun için üstte yer alan başlığa Venue yazılı başlığa tıklamanız yeterli.

Baştan uca tamamen bir merkezi olmayan kripto varlık ekosistemi hayata geçirmeye hazırlanan bu platformun çok iddialı olduğunu her anlamda görebilirsiniz. Sosyal medya kullanımları, platform hazırlıkları, reklamları, ekibi ile her alanda merkeziyetsiz bir çalışma alanı sunabilecek şeffaf bir ekosistem Volentix. Kendi deyimleri ile, dijital varlık ekosistemini geliştirmeye adanmış, lokal yasal düzenlemelere saygılı bağımsız bir yapı kurmayı hedefliyorlar. İşte bunu yapmak adına da, bu ağı ayakta tutacak, ekonomisini temsil edecek VTX coin satışa sunuldu. Üstelik aşina olduğumuz pek çok proje gibi kervan yolda düzülür mantığı güdülmüyor Volentix’de. Projeyi bir süredir takip ettiğim için net biliyorum ki sıkı çalışan ekibi platformu ICO sonrası hayata geçirecek şekilde hazırlıyorlar. Verto wallet uygulaması hem PC (WindowsMAC) hemde mobil cihazlar (Android) için hazır. Diğer platformlarla ilgili de sürekli güncellemeler ile Volentix topluluğunu güncel şekilde bilgilendiriyorlar.

volentix ile ilgili görsel sonucu

Bu ekosistemde kullanılacak VTX, ilk aşama da EOS.IO token ağında çalışacak şekilde tasarlanan toplam 2.1 milyar adet olarak üretilmiştir. %78lik bölümü ICO, Staking ve madencilik ödülü olarak ayrılan VTX’lerin geri kalan kısmı yatırımcılar, geliştiriciler ve gelecek yatırımlarda kullanılmak üzere saklanılacak. ICO’su Nisan ortasında sonlanacak proje için bugün (16/03/2019) verilerine göre satışa çıkarılan VTX’lerin %30’undan fazlası satılmış durumda. Bütün içeriklerini kontrol etmeme rağmen herhangi bir soft cap rakamını göremediğim bu ICO’da sanırım proje herhangi bir alt hedefi olmasa da yola koyulacak. Hardcap rakamı ise 48,5 milyon USD!

volentix ile ilgili görsel sonucu

Herhangi bir token kilitleme olmayacak olan projede, token başına satış fiyatı 0,17USD-0,33USD aralığında olacak. Öncelikle söylemem lazım ki Türk topluluğu olarak her coin’i o kadar çok sevmeyiz. Ancak aşağıda örneklerini göreceğiniz üzere hem biz Volentix’i sevdik, hemde Volentix biz Türk’leri sevdi…

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/istanbul/merkez/volentix-labden-yeni-kripto-para-birimi-cuzdan-41010617


https://twitter.com/Volentix/status/1104459269016117248

Volentix dünya çapında yankı uyandırabilecek bir sonraki büyük kripto varlık ekosistemi (platformu) olabilir.

Gelin kriptokilavuz tarafından hazırlanan Volentix konulu videoyu (Türkçe) izleyelim.

Bu videoda orijinal Volentix içeriği;


WEBSITE – TWITTER – FACEBOOK – MEDIUM YOUTUBETELEGRAM

WHITEPAPER

0xf7276ba841ef4fb44a8047216243fd507c329927

VTX ve Volentix ile ilgili gelişmeleri sizler paylaşmaya devam edeceğim. Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır. İzinsiz kopyalanması yasaktır.


0 Paylaşımlar

1063total visits.

Volentix ile Yeni Dijital Yaşama Hazır Olun” üzerine 5 düşünce

 • Mart 18, 2019 tarihinde, saat 8:45 am
  Kalıcı bağlantı

  VDEX ile güvenilir, hızlı, kullanıcı yetkisiyle çalışan, kullanıcı dostu bu borsa ekosistemin en önemli öğelerinden birisi olmaya aday.

  Yanıtla
 • Mart 18, 2019 tarihinde, saat 3:24 pm
  Kalıcı bağlantı

  Yazınızı okuduktan sonra ister istemez bir merak oluştu. Sitesine de baktım satışları hiç fena değil. Böylesine bir sistemi incelemek ve ona göre pozisyon almak gerekir.

  Yanıtla
 • Mart 18, 2019 tarihinde, saat 4:55 pm
  Kalıcı bağlantı

  Volentix blokzincir ile ilgili yeni projelerden biridir. İnceleme için çok teşekkürler.

  Yanıtla
 • Mart 19, 2019 tarihinde, saat 5:43 am
  Kalıcı bağlantı

  Platformda, herhangi bir yatırımcının becerilerini ve eğitim seviyesini artıracak bir dizi ek özellik ve seçenek bulunacaktır. Volentix, tüm dijital topluluğun yeni katılımcı sayısını artırmak için tasarlanan çok işlevli bir ekosistem tasarlanmmış.

  Yanıtla
 • Mart 21, 2019 tarihinde, saat 4:53 pm
  Kalıcı bağlantı

  Volentix Eos işbirliģi ile dikkat çekici bir proje oluşturmuş.Gelişmeleri Yakından takip ediyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir