Traveler ile Blockchain ve Seyahat Bir Arada

traveler ICO ile ilgili görsel sonucu

 

Blockchain günümüzün gözde konularından birisi. Yine de Bitcoin’in uzun ayı sezonu diye adlandırılan kötü bir dönemden geçiyor oluşu nedeniyle, Blockchain ile birlikte duyulan Bitcoin’in bu gidişatı herkesi kötü etkiliyor. Yine de bugünlerde ülkemiz dahil pek çok ülkenin gündeminde. Madencilik yoluyla geliştirilebilen bir çok fikir ortaya çıkarken, ülkelerin, şirketlerin ve girişim dünyasına adım atmak isteyen herkesin iştahını kabartıyor. Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoin’lerin geleceği nasıl olacak kestirmek çok kolay değil. Ancak blockchain artık hayatımızın en önemli bir parçası olacak. Bu güne kadar incelemesini yaptığımız ICO’larda çok farklı konuları içeren fikirler gördük. Bunların arasında bir tanesi insanların son dönem yeni gözdelerinden. İletişim çağının getirileri ile birlikte seyahat artık herkesin yapabileceği bir aktivite haline geldi. Turizm gelirleri ülkeler için rekor seviyelere gidiyor. Gelişen ulaşım faaliyetleri ile Evliya Çelebi gibi günler sürmemesi sanırım insanları artık seyahate biraz daha yönlendiriyor. Uçak fiyatlarının uygun aşamalarda yakalanır olması da seyahat aktivitelerinin artmasına sebep oluyor. Blogumda birden fazla kez seyahat projeleri hakkında yazdım. Farklı fikirler, farklı alanlara yönelebiliyor. Bugün sizlere isminide seyhahat eden olarak tanımlayan Traveler projesini anlatmak istiyorum.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, seyahat eden insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Pek çok sektör içerisinde bir veya iki ekonomik faktörlü yapı varken, seyahat sektörü içerisinde o kadar çok ekonomik etken var ki. Ulaşım, otel, yemek, eğlence, fotoğraf ve ara hizmetleri içeren pek çok etken var. Bunlar üzerine çalışan binlerce şirket var. Bu şirketler genelde bu etkenlerden biri üzerine odaklanır. Traveler, tasarladığı platformunda seyahat severlere A’dan Z’ye tüm hizmetleri vermeyi planlıyor. Ayrıca bunları yaparken Blockchain teknolojisi ve onun getirdiği avantajları kullanmayı vaat ediyor. Blockchain ağının hızını, şeffaflığını ve merkezi olmaması nedeniyle kimse tarafından yönetilmeyen bir yapıya sahip olduğundan bir çok avantaj içermektedir. İşte Traveler’da bize bunun avantajını sağlamayı planlıyor. Traveler, dünya üzerinde kripto para ile ödeme kabul edilmek üzere optimize edilmiş seyahat sektörü platformu. Bu platformda müşterilerine sıfır kâr marjıyla, otel rezervasyonu, ulaşım bileti, araç kiralama hizmetlerinde aracılara değil direk servis sağlayıcıya ödeme imkanı sunarak bir avantaj yaratmayı tasarlıyor. Platformda kullanılacak TVLR token ile, token sahiplerine özel indirimler, akıllı doğrudan kontratlar ile daha fazla alıcı ve satıcıya ulaşma imkanı ve güvenli bir ödeme sistemi ile kripto para kullanımını sağlıyor. Bu tarz platformları genelde sadece tek taraflı olarak değerlendirmemek lazım. Genellikle bu tarz projeleri değerlendirirken hep alıcı yani bu proje için seyahat eden kişi düşünülür ancak sunduğu avantajların büyük bir kısmı aynı zamanda satıcı yani seyahat firmalarına da çok büyük avantajlar sunuyor. Platform pek çok proje gibi kendi kripto parasını üretecek. TVLR token platformun ana para birimi olacak ancak platform üzerinden seyahat hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler bunun yanı sıra BTC, BCH, ETH ve LTC gibi diğer para birimlerini de platformun kendi içerisinde entegre edilen bir widget aracılığıyla anında kullanabilecekler. Bu widget anlık olarak changelly.com sitesine bağlanacak ve  TVLR token ile diğer para birimleri arasında değişimi sağlayarak, müşterilerine değer kaybı yaşamadan parasının tam karşılığında anlık olarak hizmet alabilmesini sağlayacak. Ancak tahmin de edebileceğiniz gibi TVLR token ile yapılacak ödemeler özel fırsatlar ve daha uygun fiyatlar sunacaktır. Bunu da projenin her alanında açıkça söylemekten çekinmiyor proje ekibi.

 

 

İlk aşamada satışı planlanan token değeri token üretim etkinliği sırasında 1$ fiyatıyla piyasaya sunulacak. Bu satışların ardından toplanan fonlar ile platformu geliştiricek. Yukarıda anlattıklarımız projenin yola koyulma ve ilk aşama hedefiydi. Bunun ardından ikinci aşama da platform token satışından gelecek fon ile, bu alanda özel kullanım için lisanslamalar yapacak. Bununla birlikte token satışı sırasında platform traveler.com üzerinden hizmet vermeye başlayacak. Yani aldığı yatırımın projenin yola çıkışıyla güçlü bir bağı yok. Yine de platformun büyümesi ve gelişimi için düzenlenen bu ICO süreci başarılı olursa, Traveler ismini kısa süre sonra her yerde duyabiliriz. Mottosu daha sık seyahat et, daha az öde olan bu projenin gelişimini bende çok merak ediyorum.

 

 

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

 

Projenin Websitesi          : https://traveler.com/

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/go_to_traveler

Traveler projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

2038total visits.

Traveler ile Blockchain ve Seyahat Bir Arada” üzerine bir düşünce

  • Kasım 3, 2018 tarihinde, saat 9:45 pm
    Kalıcı bağlantı

    Açıkçası Traveler gibi bir platformdan beklediğim; seyahat öncesinde ve sonrasında yapılması gereken hazırlıkları önceden bildirmesi, alternatifler sunması ve tabi ki en önemlisi de anında rezervasyon yapabilme imkanı. Seyahat planı yaptığımızda birçok aksilikle karşılaşabiliyoruz. Eğer Traveler bu sorunların üstesinden gelebilecek altyapıya sahipse birçok kişi tarafından kullanılacaktır.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir