traceto.io : T2T Token Satışı Başlıyor.

HEYECANLA BEKLENEN TOKEN SATIŞI BAŞLIYOR: TRACETO.IO

 

Geçtiğimiz günlerde sizlere traceto.io hakkında bir takım kısa bilgiler vermiştim. Traceto’nun genel satış süreci başladığı için sizlere bugün token satışı ve sonrası hakkında bilgiler vermek istiyorum. Bazı projeler başarı vaat ederler. Bazıları ise geleceği hakkında çok fazla bilgi vermez. Malum bugünlerde kripto para piyasası biraz sallantıda. Gerek bir takım olumsuz haberler, gerekse de USD’nin dünyanın her yerinde hızlı değer kazanması insanların paralarını USD’ye geçirmelerine sebep oldu. Sanırım kar etmenin başka bir yolu da doğru zamanda kriptodan ayrılıp, USD’ye geçerek oluyor. Tether ile güvende olup olmayacağınız tamamen başka bir yazı konusu olabilir.

 

Bir önceki yazımı yayınladıktan sonra traceto hakkında araştırma yapmaya devam ettim. Tabi ki her okuduğumuz, her yaptığımız konuşmada farklı şeyler hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Projenin güçlü ortaklarından bahsetmiştim. GBX platformu RKT token satışında, traceto.io’nun T2T satışına yakın rakamda yatırım hedefi koymuş ve çok kısa sürede hard cap yaparak başarılı bir şekilde hayata geçtiler. Güçlü ortaklıkların iyi referans olduğunu düşünürsek, traceto’nun hardcap yapması zor olmayacaktır. Zaten projenin bu ortaklığı aynı zamanda iş ortaklığı olarak da devreye girmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde açıklandığı üzere GBX Grid üzerinden token satışı yapılacak. 8 Haziran’da (08:15 UTC’de) başlayacak. Eğer sisteme dahil olacaksanız bir an önce kayıt olmakta fayda var diye düşünüyorum. Zaten T2T almayı düşünenler için ICO sürecinde tek satış platformunun da GBX Grid olduğunu söylemem gerekli. Benim gibi GBX platformu token satışına katılanların herhangi bir ek işlem olmadan, herhangi whitelist kaydına ihtiyacı olmadan token satışına katılabileceğini de sizlere müjdeleyeyim. Bahsettiğim gibi daha önce GBX ile bağlantısı olmayanlar https://platform.gbx.gi/register adresi üzerinden kayıt olarak 8 Haziran’da token satışına katılabilirler. Daha öncede belirttiğim gibi, GBX platformu token satışı çok kısa sürede tamamlandığı için, traceto içinde aynısı olacağını öngörüyorum ve almayı düşünenlerin acele etmesini tavsiye ediyorum.

Erken satış evresi, 24 Mayıs tarihi itibariyle sonlandırıldı. Ancak henüz satışla ilgili resmi bir bilgi yayınlanmadı. Genel satış süreci bahsettiğim gibi 08 Haziran 2018’de (UTC 08:15)’de başlayarak, tahmin ettiğim gibi hardcap hedefine kısa sürede ulaşamazsa 30 Haziran 2018’e kadar devam edecek. Açıkcası hardcap hedefinin bu kadar iddialı bir proje için çok düşük olduğunu ve çok çabuk (max. 1-2 gün) içinde tamamlanacağını düşünüyorum.

 

T2T token fiyatı satış süreci boyunca 2 yolla alınabilecek. Bir Ethereum tabanlı proje olduğunu düşünürsek Ethereum ile ödeme kabul etmesi zaten makul. Aynı zamanda GBX platformuna ait RKT token ile de ödeme yapılarak T2T satın alınabilir.

 

T2T = 0,000075 ETH = 3,5 RKT oranıyla T2T satışından yararlanabilirsiniz. Projenin hardcap için belirlediği ve satışı bitireceği rakam 30000 Etherum. Yazıyı yazdığım sıralarda yeni bitmiş olan erken satış evresinde %5 bonus fırsatı vardı. Ayrıca minimum satın alım miktarı uygulanmaktaydı. Tahminim projenin erken satışda 6000 Ethereum olan softcap hedefini geçmiş olabileceğini tahmin ediyorum. Genel satış sırasında uygulanacak olan minimum alım tutarı 6666.66 adet. Yani eğer token satış aşamasına katılmak isterseniz en az 6666,66 adet almak zorundasınız. Bu da yaklaşık 0,5 Ethereum veya 23333 RKT token’e tekabül ediyor.

 

Token satış etkinliği normal yollarla en geç 30 Haziran’a kadar devam edecek. Token dağıtımı için ise belirlenen süre satış aşaması bittikten sonra 30 gün içinde olarak duyuruldu. Söz konusu 30 gün tokenler kilitli olarak bekletilecek. Eğer satış beklediğim gibi hardcap ile erken biterse kilitli kaldığı süre yine maksimum 30 gün olacak ama Temmuz ayının ikinci haftası dağıtıma başlanabilir diye tahmin ediyorum. Eğer hardcap rakamına ulaşılamazsa takımın açıkladığı üzere 30 günlük süre bitimi ardından en geç Temmuz ayının ikinci haftası tokenler kilidi açılarak transfer edilebilir olacaktır.

 

Token satış aşaması bittikten sonra başlayacak macera için merak ettiğiniz şeyler olduğunu tahmin ediyorum. Öncelikle herkesin aklına ilk gelenlerden birisi tüm tokenler satılmazsa ne olacak? Bu soru aslında çok önemli. Çünkü yatırım yapmayı düşünen insanın yatırım kararını büyük oranda etkileyecektir. Traceto.io takımının bu konudaki beyanı açık. Satılmayan tüm tokenler yakılacaktır. Ve böylece ICO sürecinde yatırım yapan kişilerin ellerindeki tokenler herhangi bir değer kaybına uğramayacaktır. İkinci olarak önemli olan soruya gelirsek, tokenlerin kilidi açıldığında hangi cüzdanlara tokenlerinizi çekebileceğiz? Aslında bu sorunun iki cevabı var ve birisi şimdilik sadece tasarı da olsa bana kalırsa %99 belli. Öncelikle T2T token bir Ethereum token olduğunu biliyoruz. Bu durumda tokenlerinizi güvenli gördüğünüz herhangi bir Etherum cüzdana aktarabilirsiniz. Ben GBX üzerinde aldığım RKT tokenleri ilk gün kolaylıkla aktarmıştım. Üçüncü soru ve aynı zamanda ikinci sorunun cevabı olan soru ise tokenler bir borsada ne zaman listelenecek? GBX platformu bir alım satım hizmeti sunuyor. Ve zaten tokenlerinizi GBX üzerinden satın alacağınızı varsayarsak bir aksilik olmazsa tokenler kısa bir süre içinde GBX platforumda alım-satıma açılacaktır.

 

 

WEBSİTESİ : https://traceto.io

Token Satış Platformu: https://platform.gbx.gi/register

 

0 Paylaşımlar

2345total visits,3visits today

traceto.io : T2T Token Satışı Başlıyor.” üzerine bir düşünce

  • Mayıs 25, 2018 tarihinde, saat 12:51 pm
    Kalıcı bağlantı

    Benimde takip ettiğim bir proje umarım satışları iyi olur.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir