Swachhcoin’i (SCX) Tanımak İstermisiniz?

 

swachhcoin ile ilgili görsel sonucu

Swachhcoin ve atık yönetim anlayışıyla ilgili bir önceki yazımda sizlere bilgiler vermiştim. Dünyanın her geçen gün artan atık soruna eğilen bu proje güzel bir potansiyele sahip. Zaten insanlar tarafından da görüldüğünü düşündüğüm bu proje token satışı mevcut piyasa koşullarında ciddi bir yatırım aldı. Halen devam eden bu token satışının neden değerli olduğunu bir önceki yazımda anlatmıştım. 2019 yılına kadar hazırlık ve platformun işlev kazanması ardından yola çıkıcak olan proje, 2028 yılında dünya atık yönetimine %80 katkı sağlamayı planlıyor. %80 gibi büyük bir iddiayı gerçekleştirmek kolay olmasa da çok ciddi ve başarılı proje ekibiyle altından kalkabileceklerini düşünüyorum.

Platformda hem ödül, hemde ödeme yöntemi olarak kullanılacak olan SCX token değerli bir kripto para olabilir. SCX atık yönetim süreci ile başlatılan bu süreçte platformun her aşamasında kullanılacak. Sadece platformda kullanılmakla kalmayıp, kripto para borsalarında listelenecek. Aslında sona saklama gerekebilir ancak yine de şimdi bahsetmek için sabırsızlanıyorum. ICO’ya katılan yatırımcıların en önem verdiği konulardan birisi istedikleri zaman yatırımlarını tekrar nakite çevirebilmelerinin ne kadar mümkün olduğu. Bu konu da en likitide yöntem olarak ciddi platformlarda listelenmekle oluyor. Yani Binance, Bittrex, Huobi, Bitfinex gibi platformlarda bulunan her kripto para bir likitideye sahip. Swachhcoin ekibi de ciddi bir proje olduklarını kanıtlar bir şekilde son dönemin gözde kripto para borsalarından birisi olan Latoken ile anlaştı. Latoken platformu gittikçe genişleyen ve bir çok yeni proje ile çalışarak piyasa da heyecan yakalayan bir platform. Bu nedenle SCX, Latoken ile birlikte potansiyel yakalayabilir.

Swachhcoin’in tokeni SCX bir ERC20 tokeni yani Ethereum ağına bağlı. 2 Eylül’de başlayan token satışı her hafta azalan bonus fırsatı ile devam ediyor. Standart ICO yapılarının aksine, farklı bir token satış stratejisi var Swachhcoin’in. Bugün hemen bir fırsat yakalayarak token satın alabilirsiniz. Örneğin 1 ayı geçen süreçte şu an token satın almak isteyen birisi %12.5 bonus ile satın alımı yapabiliyor. Haftaya bu oran %10’a düşecek ve azalarak devam edecek. 29 Ekim tarihinde sona erecek satış süreci, token satın alanlar için bu tarihte sona ermeyecek aslında. Swachhcoin ekibi bir de #HODL bonusu şansı tanıyor yatırımcısına. Tokenleriniz 30 Ekim’de Latoken’de listelenecek ancak siz acele etmeyip, token satışını takip eden 3 ay boyunca SCX tokenlerinizi HODL der yani satmayarak elinizde tutarsanız, Swachhcoin ekibi size elinizdeki SCX token kadar tokeni bonus olarak gönderecek. Bu benim bugüne kadar gördüğüm en ilginç satış yöntemlerinden birisi. Ve açıkçası benim yatırım yapmam için yeterli. Bir miktar token satın almam gerektiğini düşünüyorum.

 

Eylül ayında yürütülen ilk aşamada satış hedefi 3 milyon $  yani 47.600.000 SCX, ikinci aşamada ise hedef 5 milyon $ toplamak yani 72.388.788  SCX tokeni satmak. Bunların sonunda bir ekstra satışda ekleyebilecek Swachhcoin ekibi bunun içinde 6 milyon $’lık bir limit belirlenmiş. 2 Eylül’de başlayan ilk aşama da hedef koyulan 3 milyon $ yatırıma ulaşarak söz konusu 47 milyon 600 bin SCX token satıldı. 2 Ekimde başlayan ikinci aşamada da yaklaşık 22 milyon SCX token satışını yapmayı başardı. Piyasanın Bitcoin fiyatının dalgalanması nedeniyle yaşadığı bunalıma rağmen çok iyi bir satış yakaladığını belirtmek gerekli diye düşünüyorum. Özellikle 3 aylık HODL bonusunun içeridiği fırsatı değerlendirmek isteyen çok insan olduğunu düşünüyorum. 3 ay satmayıp bekledikten sonra, gelecek olan tokenleri satarak geriye kalan tutarı yatırım olarak elinde tutma fırsatı bence çok büyük. Swachh ekibini takip etmeye devam edeceğim. Kendi yatırım kararımı da sizlerle zaten paylaştım. Yine de bu piyasanın riskler içerdiğini göz ardı etmeyin.

Son olarak Swachhcoin’in bu kadar iyi satış yapabilmesinin sebeplerinden birisi de ödeme yöntemi. Sadece Swachhcoin internet sitesi üzerinden değil, listelenecek olduğu Latoken’den de SCX token satın alabilirsiniz. Ayrıca genellikle ETH ve BTC ile ödeme kabul edilmesine alışkınız. Peki ya sizce Swachhcoin’i kaç farklı kripto ile ödeme yaparak alabiliriz? 14! Evet tam 14 farklı kripto para ile Swachhcoin alma şansınız var. Buyrun hangi kriptolar ile ödeme yapabileceğinize bir göz atın…

ethereum ile ilgili görsel sonucu İlgili resim

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi              : https://swachhcoin.com/

Projenin Twitter Adresi     : https://twitter.com/@swachhcoin

Projenin Facebook Adresi : https://www.facebook.com/swachhcoinofficial

 

Swachhcoin projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

 

0 Paylaşımlar

1726total visits.

Swachhcoin’i (SCX) Tanımak İstermisiniz?” üzerine 9 düşünce

 • Kasım 14, 2018 tarihinde, saat 5:46 am
  Kalıcı bağlantı

  Son dönemde çevre ve atıklarla ilgili projeler artmaya başladı. Bu projede bunlardan biri, çok yatırım alması projeyi diğerlerinden biraz daha avantajlı kılıyor.

  Yanıtla
 • Kasım 15, 2018 tarihinde, saat 1:11 am
  Kalıcı bağlantı

  İnsanlar geri dönüşüme gereken ilgiyi göstermiyor. Aslında bu konuda yapılabilecek o kadar çok şey var ki. Olay sadece çöp dönüştürme işi değil. Şahsen, insanların ödüllendirme yoluyla teşvik edilmesini yerinde bir adım olarak görüyorum. Bu ve bu tarz projeleri her zaman destekliyorum. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • Kasım 15, 2018 tarihinde, saat 1:26 pm
  Kalıcı bağlantı

  Dünyanın atık yönetimi konusunda teknolojiden de destek alarak daha radikal adımlar atmasının zamanı geldi. Swachhcoin bu konuda öncü oldu. Farklı bir proje ve alanında ilklerden. Kesinlikle dikkate değer…

  Yanıtla
 • Kasım 16, 2018 tarihinde, saat 5:44 pm
  Kalıcı bağlantı

  Swachhcoin projesi atık yönetim kavramını teknoloji ile birleştirmeye çalışmaktadır.

  Yanıtla
 • Kasım 17, 2018 tarihinde, saat 8:53 pm
  Kalıcı bağlantı

  doğa ve doğa dostu projeler içinde bulunduğumuz dünya için güzel ve mutluluk verici ilerlemeler. scx tokenlerin hem ödül hem de ödeme yöntemi olarak kullanılıyor olması teşvik için iyi bir düşünce.

  Yanıtla
 • Kasım 17, 2018 tarihinde, saat 9:06 pm
  Kalıcı bağlantı

  Atık yönetimi ve çevre temizliği daha ne olsun umarım başarılı olacaktır elinize sağlık.

  Yanıtla
 • Kasım 17, 2018 tarihinde, saat 9:25 pm
  Kalıcı bağlantı

  Dünyanın çevre temizliği konusunda bilinçlenmesi gerektiği dönemde Swachhcoin çok iyi bir proje. Umarım başarılı olur. Hatta olacağına inanıyorum.

  Yanıtla
 • Kasım 18, 2018 tarihinde, saat 9:11 am
  Kalıcı bağlantı

  Swachhcoin çok başarılı bir proje olacak zannımca. Güzel yazı tebrik ederim.

  Yanıtla
 • Kasım 19, 2018 tarihinde, saat 6:05 am
  Kalıcı bağlantı

  Çevre temizliği ve atıkların geri dönüşümü zamanımızın büyük sorunlarından.Böyle bir sorunu çözüme kavuşturmayı amaçlayan bir platform karşılıksız kalmaz.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir