SimplyBrand ile Yeni e-Ticaret Platformu

Blockchain hakkında son dönemde artan bir popülarite olduğunun farkında olduğunuzu düşünüyorum. Özellikle bu bloğu okuyorsanız demek ki özellikle Blockchain ve kripto para projeleri ile ilgili bilgi sahibisiniz demektir. Blockchain’in desteğini arkasına alan çok proje var. Bunların her biri farklı alanlara yönelen projeler aslında. Benzer alanda yapılan çalışmalar bile farklılıklar gösteriyor. Örnek vermem gerekirse Blockchain tabanlı birbirinden farklı en az 5 enerji projesi var. Temelde konu aynı olsa da içeri k ve süreçler olarak çok farklılar.

 

Bugün sizlere bahsetmek istediğim SimplyBrand ise alanında ilklerden birisi. İnternet hizmetlerinin ve kullanımının artışıyla ticaret sektörü de internet ile şekil değiştirmeye başladı. E-ticaret simplybrand ile ilgili görsel sonucudenilen kavram gün geçtikçe kabul görmeye başladı. O kadar çok ki artık sosyal medya uygulamaları bile e-ticarete konu olmaya başladı. Ancak her zaman olduğu gibi, kötü niyetli insanların manipülasyonları, kolay para kazanma hırsları işi farklı yöne çekti. İnternet üzerinden yapılan sahtekarlıklar da aynı hızla arttı. Birilerinin bunu durdurmak üzere adım atması gerekiyordu. SimplyBrand’da tam burada devreye girdi. Blockchain ve bir diğer gelişim gösteren alanla bir araya geldi. Yapay zeka ve Blockchain’i bir araya getirerek e-ticareti yeniden şekillendirmeye çalışan projeye bir göz atmamız gerektiğini düşündüm.

 

Blockchain ve Yapay Zeka’yı mutlaka duymuşsunuzdur. Projeler bunları bir araya getirmek için farklı projelerde sıkı çalışmalar yürütüyorlar. Peki projelerin finansmanı nasıl olacaktı? SimplyBrand burada projesinin üçüncü büyük aktörünü devreye soktu. Crowfounding! Yani ülkemizdeki terim karşılığı Kitlesel Fonlama. Bu 3 büyük oyuncuyu oyuna sokarak ticarete yön vermeye başlayabilir SimplyBrand. SimplyBrand, oluşturacağı yeni platformu AI yani yapay zeka temelli kuracak. Platform üzerinde akıllı öğrenme süreciyle birlikte hile ve sahtecilik içerikli girişimlerin önüne geçecek, yeni gelişen yöntemlere karşı akıllı bir öğrenme göstererek yeni mücadele yöntemleri geliştirecek. Üstelik AI’a ek olarak Blockchain teknolojisinin büyük avantajlarını da fırsata çevirecek. Yayınlayacağı “kara liste” ile sahtecilik girişimlerine bir güvenli veri ortamı yaratacak. Sahtecilik ve taklit içerikli perakendecilerin maliyet ve gider kalemlerini arttırarak satışa devam etmelerine engeller koyacak. Bu sayede pozitif gelişme için adıma yönlendirecek. Bu tarz artan maliyetlerle başa çıkmak yerine, doğru yöne yol almalarına ve sahtecilik faaliyetlerinden geri adım atmalarına yardımcı olacak.

 

simplybrand ile ilgili görsel sonucuE-Ticaret sektöründe sahteciliğe ve dolandırıcılığa genel bir sorun gözüyle bakabiliriz. SimplyBrand platformu tam aktif olduğunda iyi markalar, marka değerini kanıt sebebiyle bu platforma dahil olmayı isteyecek, dahil olmayanlar ise gerekli şartları ve kaliteyi sağlamaya çalışacak. Platform kullanıcılarının e-ticarete konu ürünlerle ilgili geri bildirimleri AI (Yapay Zeka) robotları tarafından işlenerek bir algoritma ile memnuniyet kıstası oluşturacak. Kara liste uygulaması da işte bu bildirimlerin bir sonucu olacak. Platformda kara listeye eklenen satıcı bir daha asla değişmeyecek olan bu etiketi blockchain üzerinde sürekli taşımak zorunda olacak. Hal böyle olunca da kara listeye girmemek için satıcıların özel bir çabası olacak.

 

Platfrom e-ticarete konu milyonlarca ürünü içeren, blockchain ağı sayesinde gittikçe genişleyen bir yapıda oluşturulacak. Ağ da yer alan veriler sayesinde ürünün sahte mi yoksa gerçek mi olduğuyla ilgili parametreler ve algoritmalar devreye girecek. İnsan görüşleri de değerlendirmeye dahil edilerek platform kullanımı tamamlanmış olacak. Son olarak da satışın gerçekleşmesi veya platforma yapılan bildirim arkasından bir ödüllendirme sistemine konu olabilirler.  Tüm bu aşamaların en önemli noktası ise, tabii ki insan katmanı olacak. İnsan katmanı yaptığı işlemler neticesinde platformun tokeni olan SBA ile ödüllendirmeye tabi olacak. Ayrıca platform üzerinde alışverişe de konu olabilecek. Platform üzerinde hem alıcıların hem de satıcıların tüm harcamaları SBA tokeni ile yapabileceklerini belirtmem gerekiyor.

 

SimplyBrand’ın günlük e-ticaret sorunlarımıza çözüm olması en ilgi çekici yanı tabi ki. Ayrıca bir alışveriş platformu olarak Blockchain’i kullanıyor olması gelecek odaklı bir yapı ortaya koyuyor. Üstelik proje start-up’ından bugüne kadar önemli ortaklıklara da imza attığını göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum. Benim kendi adıma dikkatimi çekişi ise Cobinhood Kripto Borsası sayesinde oldu. Cobinhood borsasıyla ilgili daha önce bu blogda size bilgiler vermiştim. Cobinhood sadece bir borsa değil aynı zamanda bir kripto para platformu. Yani üzerinde çok sayıda işlem dönen bir platform. Bu kapsamda ICO yönetimi de yapan platform ile yazımın ana konusu SimplyBrand kısa bir süre önce ortaklık imzaladı ve ICO yönetimi Cobinhood tarafından devir alındı. Bu başarıya giden bir olarak ele alınabilir bana kalırsa. Cobinhood’un, SimplyBrand ile bu ortaklığı bence çok anlamlı. SimplyBrand ile ilgili araştırma yaptıkça da beni heyecanlandıran az sayıda projenin arasına girdiğini söyleyebilirim.

 

simplybrand ile ilgili görsel sonucu

SimplyBrand platformu ile ilgili daha detaylı bilgiler için sayfanın en altında verdiğim linklere göz atabilirsiniz. Platformun yakından takipçisi olarak sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağım. Her türlü görüş, öneri ve istekleriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

 

SimplyBrand Websitesi : https://simplybrand.io/en/

SimplyBrand Telegram  : https://t.me/simplybrand

SimplyBrand Twitter      : https://twitter.com/simplyBrand_io

SimplyBrand Telegram ANN : https://t.me/simplybrandio

 

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve izinsiz kullanımı yasaktır.

 

1 Paylaşımlar

2678total visits.

SimplyBrand ile Yeni e-Ticaret Platformu” üzerine 8 düşünce

 • Kasım 10, 2018 tarihinde, saat 9:06 pm
  Kalıcı bağlantı

  e-ticaret sektörüne katkı sağlayacak yeni bir proje. Fakat platformdaki kara liste uygulaması bana pek mantıklı gelmedi. Üstelik kişilerin platformda işlem yapmasını yasaklamak yerine işlem komisyonlarını arttırma yoluna gitmesi bence sahtecilerin önünde bir engel teşkil etmez. Yapay zekanın kullanılacağı platformda daha etkili yöntemler uygulanmalı.

  Yanıtla
 • Kasım 10, 2018 tarihinde, saat 9:39 pm
  Kalıcı bağlantı

  Blockchainde e-ticaret siteleri baya iş yapacak diye düşünüyorum. Bu projede roadmapını gerçekleştirirse başarılı olacaktır.

  Yanıtla
 • Kasım 11, 2018 tarihinde, saat 9:25 am
  Kalıcı bağlantı

  Blockchain tabanlı e ticaret platformlarının sayısı artmaya başladı. Başarılı olmaları için baya bir rekabet etmeleri gerekecek.

  Yanıtla
 • Kasım 11, 2018 tarihinde, saat 1:31 pm
  Kalıcı bağlantı

  e-ticaret sahteciliği ve dolandırıcılığı kullanıcıyı uygun fiyat avantajına sahip ürün yerine belirli platformlardan alış veriş yapmaya yönlendiriyor. umarım blockchain tabanlı iyi bir çözüm olur.

  Yanıtla
 • Kasım 11, 2018 tarihinde, saat 7:31 pm
  Kalıcı bağlantı

  E-ticaretin devasa boyutlara ulaştığı şu dönemde pek çok yaraya merhem olacak gibi görünen bir proje.

  Yanıtla
 • Kasım 12, 2018 tarihinde, saat 7:19 am
  Kalıcı bağlantı

  Blockchain ve yapay zeka yardımıyla elektronik ticaretin kullanımı hiç bu kadar kolay olmamıştı pozitif yanı ise güvenilir olması elinize sağlık.

  Yanıtla
 • Kasım 12, 2018 tarihinde, saat 11:32 am
  Kalıcı bağlantı

  Blockchain üzerinde kurulu e-ticaret platformalarının başarılı olacağına inanıyorum!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir