Seyahat Sevenler İçin Yeni Blockchain Projesi: Please!

please ICO ile ilgili görsel sonucu

 

Teknolojik gelişimin ve ulaşım sektörünün farklı alanlarda gelişimiyle birlikte, seyahat insanlar için olmazsa olmaz şeylerden biri haline geldi. Geçtiğimiz yıllarda hep zenginlik belirtisi olarak söylenen Paris’de akşam yemeğine gitme fikri artık o kadar zenginlere özel bir şey değil. Biletinizi biraz erken almak şartıyla sizde Paris’e bir akşam gezisi yapabilir Champ-Elysse’de bir akşam yemeği yedikten sonra dönebilirsiniz. Bunun dışında hayatımızı kolaylaştıracak gelişmeler yine de yaşanmaya devam ediyor. Blogumda sürekli sizlere blockchain tabanlı ICO’lardan bahsediyorum Please’de işte onlardan birisi. İsmi itibariyle yardım havası estiren bir kelime Please. Seyahat kimileri için bir tutku halini alırken, kimi insanlar için zor bir aktivite. Please işte bu noktada biraz iddialı. Ona birazdan değineceğim. Seyahat ve Blockchain’i bir araya getiren please hem bir platfrom hemde bir ekonomik etkinlik ortamı bir nevi pazar yeri. Bir kere akıllı sözleşmeler Ethereum ile hayatımıza girdikten sonra kripto projeleri artış gösterdi. İşte bu akıllı sözleşmeler ile yapılabileceklerin sınırı yok gibi bir şey. Please’de bunu kullanmak istiyor. Proje takımı platformun kullanım kolaylığı ile ilgili kendi deyimlerince büyükanne dostu bir arayüzle hizmet verecek bir platform. please ICO travel ile ilgili görsel sonucu

 

 

Öncelikle Please donanımlı bir seyahat platformu ancak ilk vaatlerinden birisi platformu yalnız kullanmak zorunda olmadığımız. Yani platform diğer projelerle ortak çalışarak seyahat deneyimini en üst düzeye çıkarma potansiyeli taşıyor. Mimarisi itibariyle esnek, ölçeklendirilebilir ve diğer projelerle ortak kullanıma hazır bir yapıda ortaya çıkmış. Aslında projeyi en baştan onların ağzından anlatmak faydalı olurmuş. Çünkü sanırım daha çok tekrarlayacağım bir cümle olsa da Please ekibine göre “önce müşteri” ilkesiyle çalışan platformun bir takım ana özellikleri var. Akıllı sözleşmelerin tüm servis sağlayıcılar tarafından kullanılması, Blockchain ağı üzerinden verileri alabilme ve hem merkezi hemde merkeziyetsiz yapıda çalışan hibrit bir portal olması en önemli ayrıcalıkları bana kalırsa.

 

Seyahat deneyimini daha iyi hale getirmek isteyen proje ekibinde çalışamalar devam ediyor. Aslında en başta söylemem gereken şeyi unuttum sanırım. Please zekice düşünülmüş bir platfrom ancak şu an tam bir geliştirme aşamasının içinde. Belli bir yol kat edilmiş ancak gelişime devam ediyor. Please’e göre seyahat uygulamalarında web uygulamalarını ve sayfalarını kullanmak ve istenilen verilere ulaşmak zor ve zahmetli. Ancak Please platformunun bu konuyu xApp ile çözmeye çok yakın olduğunu da söylemeliyim. xApp ile birlikte platform kendi yapısı ve iyi çalışmalar ile birlikte API kaynaklı blockchain çalışması mümkün. İlgili resim

 

Please seyahat aktivitesini daha kolay hale getirmeye çalışıyor. xApp ve marketplace yani alışveriş noktası gibi iki ana unsuru bulunan proje de marketplace ile 600 binden fazla otel, 1200000 otel ile birlikte yüz binden fazla turist ile deneyimlerinizi ortak bir noktada daha iyi taşıyabilirsiniz. Ayrıca platformu kullananları karşılayarak, evinizde misafir ederek ve onlara yemek yapabilirsiniz. Marketplace dediğimiz seyahat rezervasyonlarını içeren ortamdan sonra bir diğer uygulama ise Please.bot uygulaması. Plase bu chatbot adını veren bu uygulama ile birbirleriyle deneyimlerini bir araya getirmeye çalışması yapabilmelerine imkan tanır. Üstelik bu görüşmelerin finansal bir ayağı da var. Deneyim paylaşırken bile kazanç elde imkanınız olacak. Açık kaynaklı bu platfromun gelişim süreci devam ederken bir yandan da ICO başlangıcı yaklaşıyor.

 

İşte bu platformda ödeme yapmak ve yardımlarınız sonrasında kazanacağın platform üzerinden kazanılacak paraları çekme adına çok önemli bir süreç başlıyor. 22 Kasımda başlayan ilk token satış süreci %20 bonusla yıl sonuna kadar devam edecek. Daha sonra 3 Ocak’la birlikte son satış sürecini öne sürecekler. Toplam tokenlerin %65’ini token satışına ayıracak. Token satışının çok başarılı geçeceğini tahmin ettiğim bir proje oldu. Sizde bu video ile daha farklı bilgiler edinebilirsiniz.

 

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi          :  https://protocol.please.com/

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/PleaseProtocol

Please projesi de dahil birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

2011total visits.

Seyahat Sevenler İçin Yeni Blockchain Projesi: Please!” üzerine 10 düşünce

 • Ekim 31, 2018 tarihinde, saat 10:46 am
  Kalıcı bağlantı

  seyahat ile ilgili güzel bir proje. Ekipleri de fena sayılmaz, piyasanın durumuna göre başarılı olma şansları var.

  Yanıtla
 • Kasım 2, 2018 tarihinde, saat 12:56 pm
  Kalıcı bağlantı

  seyahat rota ve mekanları bünyesinde barındırdığı gibi aynı zamanda seyyahların aralarında mesajlaşabilecekleri güzel bir blockchain platform.

  Yanıtla
 • Kasım 4, 2018 tarihinde, saat 8:08 pm
  Kalıcı bağlantı

  Seyahat ile ilgili bir başka proje. Ekibi gayet başarılı gibi duruyor. Umarım yol haritasını zamanında yapabilir ve değerlendirebilirler.

  Yanıtla
 • Kasım 5, 2018 tarihinde, saat 5:59 pm
  Kalıcı bağlantı

  Hem zamandan tasarruf hemde nakitten ayrıca güvenilir olması çok cazip kılıyor hele benim gibi gezmeyi seven birisi için elinize sağlık

  Yanıtla
 • Kasım 10, 2018 tarihinde, saat 9:01 pm
  Kalıcı bağlantı

  Gidilecek yerlerle ilgili gerçek görüşlerini alabileceğimiz kişiler gezginler. Platformda bunun üzerinde durulması ve gerektiğinde bu kişilerle iletişime geçilebilecek olması gerçekten güzel bir olay.

  Yanıtla
 • Kasım 11, 2018 tarihinde, saat 9:27 am
  Kalıcı bağlantı

  Seyahat planlamalarında müşterilere daha uygun fiyatlara planlama yapabilmeleri adına güzel bir proje. İsmi de ayrıca dikkat çekici

  Yanıtla
 • Kasım 11, 2018 tarihinde, saat 7:33 pm
  Kalıcı bağlantı

  Seyahatin zevki ve kazandıran bir yolu diyebiliriz. Bu tipte pek çok proje var fakat please güven veriyor.

  Yanıtla
 • Kasım 12, 2018 tarihinde, saat 7:20 am
  Kalıcı bağlantı

  Benim gibi seyahat düşkünü birisi için çok kullanışlı bir proje olacağına eminim hem zamandan tasarruf hemde maddiyattan umarım başarılı olur.

  Yanıtla
 • Kasım 12, 2018 tarihinde, saat 11:34 am
  Kalıcı bağlantı

  Blockchain artık hayatımızın ayrılmaz parçası olduğu için seyahet projeleride gayet başarılı olucakdır.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir