ONe Social Network’le Tanışın!

 

onesocialnetwork ile ilgili görsel sonucu

 

Sosyal medya artık hayatımızın o kadar içindeki, teknoloji ile en ufak bağı olmayan ebeveynlerimiz bile ellerinde akıllı cep telefonu, gözlerinde yakın gözlükleriyle bu dünyaya dahil oldular. İnsan yaşamını derinden etkileyen gelişimlerden birisi haline geldi bu nedenle. Sosyal medya hesabı olmayan insan sayısı çok azdır. Herkes mutlaka bir veya birden fazla sosyal medya uygulaması kullanıyor. Bununla birlikte blockchain birçok alanda olduğu gibi, sosyal medya içinde gelişim vaat eden bir platform sunuyor.

 

 Social Network isimli projeden bahsediyorum. Birkaç sosyal medya üzerine eğilmiş proje daha hatırlıyorum. Ancak onları ONe gibi yakından incelememiştim. Projenin kendi deyimiyle, blockchain ve DAPP teknolojisini bir arada kullanan Sosyal 2.0’ı gündeme alıyor. Blockchain hakkında sıklıkla bu blogda bilgi verdim. Yine de hakkında detaylı bir yazı yazıyorum yakında buradan bilgi alabilirsiniz. Peki bu DAPP nedir? Önce çok kısa ve mümkün olduğunca size DAPP’dan bahsedeyim. DAPP yani Decentralized Applications ( Merkeziyetsizleştirilmiş Uygulamalar) kendi işlemlerinde Etherum ağı ve bir takım ağlarda yer aldığı üzere akıllı kontratları kullanan uygulamalardır.  HTML, CSS ve JavaScript ile geliştirilebilen özel arayüz platformudur. Yani kripto dünyasında yer alan akıllı sözleşmeler ve bunun teknolojik işlevselliğini ön plana çıkan uygulamaya DAPP diyebiliriz. ONe işte bu teknolojiyi de blockchain ile birlikte kullanmayı vaat ediyor.

ONe platformu geliştiricilerine göre, blockchaine bağlı teknoloji ve kripto paralar insanların sosyal medya üzerinden etkileşimlerini arttırmalarına fırsat yaratacağı yönünde. Her gün milyonlarca insanın karşılıklı etkileşimde bulunduğu bu alanda bir geliştirme ihtiyacı olduğunu ve bu gelişime çözüm olduğunu iletiyorlar. Merkezi olmayan yapıda gelişecek insan etkileşimleri pek çok açıdan avantajlı bir durumda oluyor. ONe platformunu kullanacak kişilere blockchain ve DAPP teknolojileri ile birlikte daha iyi bir deneyim sunmak ve son teknoloji verileri kullanacak bir yapı oluşturmayı vaat ediyor. Üstelik platformun en büyük artılarından birisi de müşteri verilerinin ve bilgilerinin bugüne kadar eşi görülmemiş derecede gizli ve güvenli olacağını garanti ediyor.

 

Pek çok proje gibi, ONe Social Network’de platformun ekonomik yüzü olarak bir kripto para yaratıyor. Bunu yaparken de yine pek çok proje gibi Ethereum ağına adapte olan, bir ERC20 uyumlu token geliştiriyor. ONebit token bu platformun fonlanması ve geliştirilmesi için kullanılmak üzere ICO süreci başlatılıyor. ICO’larda artık insanların daha seçici davrandığını ve doğru proje aradığını düşünüyorum. Bu nedenle umarım bu blogda yazdığım yazılar faydalı oluyordur. Yazdığım yazılardan büyük çoğunluğu softcap hedefini geçti ve projesi başarıyla ilerliyor. Birkaç tanesi de hardcap yaparak listelenmeye başladı bile. Projeler ilerledikçe yatırımcılarına daha iyi fırsatlar sunacağını tahmin ediyorum. Şükür ki, hakkında yazdığım hiçbir proje SCAM çıkmadı ancak birkaç projede yeterli yatırımı alamadığı için iptal edildi. Onlarda da yatırım yapanlar paralarını geri aldılar. Bu önemli bir konu olduğu için emin olun ki, paylaşacağım projeyi çok iyi incelemeye çalışıyorum. Her neyse konumuza dönecek olursak, ONebit token için 5 aşamalı bir satış planlaması yapılmış. İlk aşamada 0.20$ fiyatıyla satılacak token süreç ilerledikçe avantajı azalarak son aşamada 0.28$ ile satılacak.

 

onesocialnetwork ile ilgili görsel sonucu

Minimum 100$’lık token alınabilecek olup, platformun yatırım için softcap hedefi, 2.5milyon $ iken, hardcap için 36 milyon $’lık hedef belirlenmiş. Satışa sunulan tokenler toplam token arzının yarısını oluşturuyor. %25’i platform geliştirmesi için kullanılacak olup, %20’si takım ve danışmanların ödemeleri için kullanılacak. %5 lik kalan bölüm ise avantajlı diye bahsettiğimiz bonuslar ve reklam giderleri için kullanılacak.

 

Çok iyi tasarlanmış görünen projeyi incelemeye ve hakkında bilgi edinmeye devam ediyorum. Token satışının başlaması için 1 aydan uzun bir süre var. Bu süre içerisinde proje ve detayları hakkında daha fazla şey öğrenip sizlerle paylaşmaya çalışacağım. O zamana kadar alttaki linkler aracılığı ile sizlerde araştırabilir ve benimle birlikte blog okuyucularını bilgilendirmek için aşağıdaki yorum formunu doldurmak suretiyle yardımcı olabilirsiniz.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

 

Projenin Websitesi                 : https://www.onesocialnetwork.io/

Projenin Twitter Adresi        : https://twitter.com/ONeSocial_Net

Proje Whitepaper Linki        : https://www.onesocialnetwork.io/wp-content/uploads/2018/05/V-1.6-ONe_Whitepaper.compressed-1.pdf

Proje Bitcointalk Duyurusu : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4391509

0 Paylaşımlar

2852total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir