Kripto Para Borsalarında Yeni Dönem : Sobit

 

sobit one ile ilgili görsel sonucu

Her geçen gün bir kripto para borsası daha hizmete giriyor. Ben bu dünyanın içinde olan birisi olarak sürekli takip ediyorum. Pek çoğu yetersiz ve geleceği olmayan bir projeler maalesef. Türkiye’de ilk zamanlarda açılan güçlü ve kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan borsalar dışında oluşan yeni girişimler çok başarılı olamadı. Olması da zor gibi. Ancak global olarak her gün yeni gelişmeler ışığında, bu gelişmelere cevap verecek yeni platformların haberi geliyor. Bu blogda bir kaç tanesine değinmişliğimde var. Hatta daha bir hafta olmadı bir tane projeden bahsettim. Konu benim için sıcakken kripto para borsalarını aramak için kolları sıvadım. Derken karşıma diğerlerinden çok daha iddialı bir borsa çıktı. Sobit! www.sobit.one adresinden ulaşabileceğiniz bu projeyi araştırdıkça daha çok sevmeye başladım. 

 

Öncelikle hemen söylemem gereken bir şey var. Yeni nesil kripto para borsalarının tamamına yakını ICO süreci ile yola çıkıyor. Tabi bu haliyle kendi tokenlerini üretmelerinin ardından hayata geçiyor. ICO süreci yürüyor başarılı olan proje harekete geçiyor, başarısız olan kaybolup gidiyor. Sobit böyle hareket etmeyecek bir proje. Sobit platformu bir yatırım ile yola başlamış ve platform hali hazırda işler halde. Platforma üye olup ticaret işlemine başlayabilirsiniz. Takdir edersiniz ki henüz gelişim aşamasında olduğu için günlük ticaret hacmi yok denecek kadar az. Ancak ekip o kadar hızlı yola koyulmuş ki yakın gelecekte borsa çok pöpüler olacaktır. Tabi ki BNB ve Binance arasındaki bağ, BNB’yi ne kadar hızlı yükselttiyse ve değerli kıldıysa, Sobit’de kullanıldıkça, platformun tokeni olan SBT’de hızla değerlenecektir. Şu an mevcut fiyatı 1 SBT için 0.1$’dan işlem görüyor. Ama satın alımı sırasında ciddi bir potansiyel taşıdığını belirteyim. Herşeyden önce bir ICO yatırımı yaptığınız zaman, o tokenin borsada listelenmesini beklemek oldukça can sıkıcı. Hadi bekledik diyelim, istediğiniz borsalardan birine girmeyip, hacimi olmayan can sıkıcı bir borsaya girebilir. Bu da yatırımcıyı her zaman tatmin etmez. Ne güzel bir fırsat ki, Sobit ile bu konuyu dert etmeye gerek yok. Sobit platformunu şu anda inceleyebiliyorsunuz. Hatta ICO’dan alım yapar gibi alım talimatı girip platform üzerinden de SBT token alabilirsiniz.

sobit one ile ilgili görsel sonucu

Sobit platformu her platform gibi kullanıcılarına avantaj sunacak teklifle geliyor. Kay paylaşımı. SBT token sahipleri, her gün sitenin işlem hacmi üzerinden alınan işlem ücretlerinin %80’ini belirli kriterlere bağlı kalarak paylaştırılıyor. Bunun için Sobit platformundaki cüzdanınızda en az 1000 SBT olması yeterli. Eğer 20000’den daha fazla SBT’niz varsa kar paylaşımında bir üst kademeye geçiyorsunuz. Şimdi Sobit yeni bir borsa, ancak Binance örneğinden gidelim. Hacmi 1 milyar $’ın üstünde olan bir kripto para borsası olan Binance bu uygulamayı yapsa, Günde 800.000$’lık kâr paylaşımı yapması gerekir. Tabii ki Sobit’in Binance ayarına gelene kadar çok yol kat etmesi lazım ama borsa büyüdükçe, işlem hacmi artacak o da arttıkça, paylaşılan gelir hızla artacaktır. Üstelik, bu sırada cüzdanlardaki SBT  tokenin değeri de hızla yükselecektir. Yani kazan-kazan mantığının çok iyi işleyeceğini düşündüğüm bir platform Sobit. Platform gerekli yatırımı alıp, reklamları arttığında değeri hızla yükselecektir. Bu sırada trene binmiş olanlar hızla kâr edecektir.

 

SBT token platform için yaratıldı demiştim. İşte akıllı kontrat hazırlanırken toplam token sayısı 10 milyar olara belirlenmiş. Tabi kii yine aynı kontratta yazıldığı gibi sonradan ekstra token üretimi olmayacak. Yani token satın alanlar, yeni token üretilerek mağdur edilmeyecek. Facebook ve Zuckerberg ile Winklevoss kardeşler arasındaki hisse olayını biliyorsunuz. Hisse sayısı arttırılıp hepsi tek elde toplanırsa, mevcut sayıda hissesini arttırmayan kişinin elindeki hisseler değer kaybeder. İşte bunu engellemek adına başka token üretilmemesi gerekir.

 

Sobit ve gelişmelerini yakından takip ediyorum. Sizlerde benim referansımı kullanarak üye olmak isterseniz alttaki linki kullanabilirsiniz.

Şu an ufak ödülleri olan etkinlikleri var. Benim referansımla girerek bedava tokende kazanabilirsiniz.

https://sobit.one/#/index?i=mkVT1q0

 

Proje Websitesi                  : https://sobit.one

Proje Whitepaper Adresi : https://resource.sobit.one/assets/whitepaper/whitePaper_EN.pdf

Proje Twitter Adresi          : https://twitter.com/sobitone

0 Paylaşımlar

3957total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir