Kök Hücre ve Blockchain Bir Arada : Stem Cell Innovations

STEM CELL INNOVATION ile ilgili görsel sonucu

 

Blockchain ile ilgili sizlere pek çok yazı yazma şansı buldum. Projeler değiştikçe sizler adına incelemeler yaptım okudum, bilmediğim konuları araştırdım önce fikir ile ilgili araştırma yaptım. Yalnız bu akşam ki konu biraz farklı. Sağlık üzerine üretilen pek çok projeyi okudum. Bilmediğim konuları biraz araştırıp anlamaya ve buraya yazarken detaylı şekilde aktarmaya çalıştım. Konu sağlık olduğunda insanların harcama alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kaldıklarını defalarca şahit oldum. Açıkcası benim için kripto dünyasında yaşanan gelişmelerin en güzel yani insan hayatını kolaylaştırıcak ve belki ucuzlaştıracak bir gelişme olması. Blockchain’in getireceği en önemli özellik şüphesiz hızlı ve tutarlı veri aktarımı olacak. Eskiden duyardık, bir ameliyat için İngiltere’den doktor gelirdi. Hem teknolojik gelişim hemde blockchain ile yaşanacak gelişmeler bu alanda insanlık için bi avantaj sağlayacak diye düşünüyorum. Herkes için sağlık hizmetlerimne eşit ulaşım gibi ütopik bir yaklaşıma sahibim. Yani bence tüm dünya da sağlık alanında para değil, hizmet konuşulmalı. Parayla ilgili ise uluslararası bir çözüm bulunmalı. Neyse konumuz şu anda elbette bu değil. Blokchain ile ilgili bugüne kadar gördüğüm en ilginç projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum bu yazımda. Stem Cell Innovations! Stem Cell projesi, kök hücre alanında çalışıyor. Sanırım sadece bu bir cümle bile konunun ne kadar ilginç olduğunu anlatmaya yetmiştir. Maalesef tıp bilgimiz kısıtlı, kök hücre de tıp ve teknolojinin tam olarak iç içe geçtiği bir alan. Yani teknolojik gelişmeler ile kök hücre tedavileri arasında çok sıkı bir bağ var. 

 

Stem Cell Innovations projesi, kök hücre alanındaki gelişmeler, teknolojik ilerlemeler ve araştırmaları konu alan, blockchain destekli bir proje. Söylememe gerek var mı bilmiyorum ama alanında bir ilk. Şimdi sizlere projeyi baştan sona anladığımı söylemek isterdim ama maalesef proje buna çok müsait değil. Zaten benim için önemli olan kısmı da projenin ekonomik ayağı. Proje aslında benim okuduğum ve anlayabildiğim kadarıyla aslında kök hücre ile ilgili gelişmeleri bir yandan takip ederken, diğer yandan insanlığa basite indirgeyerek hizmet etmeyi sağlayacak bir platform. Vaat edilen mobil uygulama ile insanlara bir takım işlem yapma şansı sunacak.

 1. Kan kordonu satın almaStem Cell on Blockchain
 2. Tıbbi malzeme alışverişi
 3. Sentetik kök hücre satışı (%70’ye yakın avantajlı)
 4. 7/24 Tıbbi Asistanlık
 5. DNA Enthnisite Testlerinin Yapılması
 6. Doktor ve tıp öğrencileri için avantajlı abonelik ücreti ödeme

Gördüğünüz giib günlük yaşamda kullanabileğimiz şeyler olsa da platform bizlere biraz uzak. Yine de gelecekte kök hücre tedavilerine yönelik umut verici gelişmelerin yaşanacağını tahmn etmek güç değil.

 

Stem Cell Innovations AppPlatformun çalışması için SCI sembollü bir token üretilmiş. Alacağı yatırımları, teknolojik bir devrime dönüştürmeyi deneyecek Stem Cell Innovation için minimum hedef yani softcap 3 milyon $, hard cap ise 36 milyon $! Token üretimi sürecinde toplam 800 milyon adet token üretilmiştir. Aslında genellikle ICO süreci yürüten projelerden farklı bir yanı daha var Stem Cell’in. Genellikle üretilen tokenlerin en az yarısı satış için rezerve edilir. Gelecekte yapılacak geliştirmeler için az sayıda token ayrılır. Ancak yazımın en başından beri bahsettiğim üzere, projenin kaynağı kök hücre geleceğe yönelik bir çalışma. Takımda bunu token satışına yansıtmış. Toplam tokenlerin sadece %30’u yani, 240 milyon adedi satışa sunuluyor. %20’lik kısım pazarlama ile ileride satılmak üzere rezerve edilmiş. Buradaki satışın kurumsal yani büyük yatırımcılara yönelik olacağını tahmin ediyorum. Ama yine de teyit için proje ekibine mail attım ve cevabını bekliyorum. Bana döndüklerinde bende size bu konuyla ilgili bilgi vereceğim. Token satışı ön satış ile 17 Eylül’de başladı ve bizim için önemli bir tarih olan 29 Ekim’e kadar devam edecek. Proje ekibi akıllı kontratta yazdığı üzere satılamayan tokenlerin yakılarak, toplam token sayısının düşebileceği hakkında bilgi verdi. Asıl ve son satış ise 21 Kasım tarihinde başlayarak 17 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Proje ve ekiple ilgili araştırmalara devam ediyorum. Kayda değer bir bilgi almam durumunda sizlere ek bilgi vereceğim. Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi         : https://scia.io/

Projenin Twitter Adresi: https://twitter.com/stemcellapp

Projenin Medium Adresi: https://medium.com/@stemcellapp

 

Stem Cell Innovations projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

 

 

0 Paylaşımlar

171124total visits.

Kök Hücre ve Blockchain Bir Arada : Stem Cell Innovations” üzerine 6 düşünce

 • Ekim 31, 2018 tarihinde, saat 10:49 am
  Kalıcı bağlantı

  kök hücre uygulamaları çağımızda tıp sektörünün en önem verdiği konulardan bir tanesi. Bu alanda yapılan bir blockchain projesinin tutmaması için hiç bir sebep göremiyorum.

  Yanıtla
 • Kasım 2, 2018 tarihinde, saat 1:04 pm
  Kalıcı bağlantı

  kök hücre gelişmelerini teknolojik olarak blockchain e uyarlayan dolayısı ile insanlığın tümüne katkı sağlayacak olan güzel bir program.

  Yanıtla
 • Aralık 12, 2018 tarihinde, saat 9:31 pm
  Kalıcı bağlantı

  Kök hücre tedavisini blockchain ile birleştiren harika bir proje. Kök hücre tedavisinde gelecek var olmasının yanı sıra bunu blockchaine taşımak ayrı bir güzel düşünce.

  Yanıtla
 • Aralık 14, 2018 tarihinde, saat 6:21 pm
  Kalıcı bağlantı

  Kök hücre çalışmalarının etik ve etik olmayan tarafları olsa da bazı düzenlemeler ile çok güzel sonuçlar elde edileceğini düşünüyorum. Bu konuda SCI isabetli bir atılım yaptı ve umarım sonucu da güzel olur.

  Yanıtla
 • Aralık 14, 2018 tarihinde, saat 9:04 pm
  Kalıcı bağlantı

  Kök hücrelerinin öyrenilmesini blok zincirine taşımaları oldukça ilham verici. Güzel bir yazı olmuş!

  Yanıtla
 • Aralık 15, 2018 tarihinde, saat 2:41 pm
  Kalıcı bağlantı

  Kök hücrede devrim blockchain ile gelecek. İnsanlığın yarını için çok önemli bir alan olan kök hücre araştırmaları bu projeyle çok daha iyi takip ve gelişim gösterecektir. İnceleme için teşekkürler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir