Ethereum u Seviyoruz, DOGE u da! Peki ya bu ne: DOGETHEREUM!

Bu yazımda sizlere çok heyecanla bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kripto para dünyasına ilk girdiğimde bu tabiki neredeyse herkes gibi Bitcoin ile oldu. Ardından yine pek çok insan gibi Ethereum’u öğrendim. Ardından bir dizi coin adı ve projesi öğrendim. Bunlardan birisi de DOGE oldu. Başta o sevimli köpek logosuyla birlikte gelen bu coini hiç anlamamıştım. Özellikle Doge severlerin bu kadar yaygın olması beni daha çok şaşırttı. Sonra işin içine girdikçe bende sevmeye ve bir DOGE HODL’cusu oldum. Doge sevilmeyecek bir coin değilmiş bunu öğrendim. Bir kaç ay önce yeni bir girişimin adını duyduğumda ilk tepkim hadi oradan oldu. SCAM olduğundan çok emindim. Proje fikiri geliştikçe daha çok duyulur oldu. Adı bile kopya gibi görünen projeyi ilk başta anlamakta zorluk çektim. Evet bu yazımda karşınızda o sevimli köpekle, kripto para dünyasının prensi Ethereum’un bir araya gelmesinden ortaya çıkan DogEthereum! Evet yanlış duymadınız DogEthereum. Geliştiriciler madem Doge’u ve Ethereum’u bu kadar sevdiniz gelin bir araya getirelim demişler. Ben ilk başta yadırgasamda bugün yaptığım araştırmalar sonucu sanırım yanılıyorum dedim.

 

dogethereum ile ilgili görsel sonucuDogethereum kripto para dünyası için farklı bir şey yaratıyor. Aslında bir çoğunuzun bileceği gibi Doge bir ödeme aracı. Daha çok bahşiş verirken kullanılmak üzere tasarlanmış olsa da rakip olarak Bitcoin’e karşı piyasaya çıkmış sayılır. Yani proje kaynağı Bitcoin gibi bir para birimi olmak. Tabiki değerinin Bitcoin’den çok aşağı olması ve diğer bir çok kriptonun gelmesi sebebiyle biraz gölgede kaldı ama Doge başlı başına piyasanın temel taşlarından birisi. Peki ya Ethereum! Ethereum’da bir para birimi ama onu önemli kılan altyapısı! Akıllı kontratları ile kripto dünyasına binlerce kapı açma fırsatı sunan bir para. Öncelikle şundan bahsetmek lazım. Piyasa da artık iki bine yakın kripto para var ama bunların çok az bir kısmı coin yani başlı başına para birimi. Ancak Doge ve Ethereum’da Bitcoin gibi bir coin yani başlı başına para. İkisininden kendi madencilik ağı var. Etherum’da Doge’da çok popüler ve insanlar tarafından sevilen bir madencilik ağına sahipler. Dogethereum geliştiricileri de doğru bir adım atarak Dogethereum’u kendi başına bir coin olarak tasarlamışlar. Hatta madencilik yapmak üzere her şeyi hazır hale bile getirdiler.

 

Yukarda söylediklerimden yola çıkarak şunu anlayabiliyoruz. Bu projenin coini ne Ethereum ne de Doge ile aynı cüzdanı kullanıyor. Tamamen kendine ait bir cüzdanı ve madencilik ağı var. Yani Dogethereum para birimi olan DOGX sahibi olmak istiyorsanız ona özel bir cüzdan adresi edinmeniz gerekiyor. Bunu da aşağıda verdiğim linkler aracılığıyla kolaylıkla edinebilirsiniz. Ayrıca yine verdiğim linkler üzerinden madencilik ağına dahil olabilirsiniz. Slogan olarak “Ödemeler İçin Kripto Para” yı seçen projenin içeriği tanıdık gelecek ama 2 farklı kanaldan. DOGX kaynaktan kaynağa, akıllı sözleşmelere dayalı para transfer edebilme imkanı sağlayan bir proje. Bu cümleyi ikiye bölsem birisi Ethereum’u diğeri Doge’u anlatacak iki cümle kurabilirdim. Projeye bu nedenle Dogethereum adının verilmesine hak verdim. Platform açık kaynaklı ve herkesin katılabileceği bir şekilde dizayn edilmiş. Şimdi sizlere heyecanlandıracak bir şeyden bahsetmek istiyorum. Doge HODL’cusu olarak beni de heyecanlandıran şey aynı zamanda! Yeni yapısı ile Ethereum’dan daha hızlı olacak şekilde tasarlanan DOGX coine sahip olmak konusunda. Hali hazırda elinde DOGE olanlar DOGX sahibi de olacak! Alınacak snapshot sırasında DOGE sahibi olanlar otomatik olarak DOGX sahibi olacak. Bunu her 10.000 DOGE için 1 DOGX oranıyla yapacaklar. Yani her 10.000 DOGE coin karşılığında 1 DOGX edineceğiz. Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. DOGX coinler kendi ağıyla kendine ait bir cüzdana aktarılacak. Herhangi bir Ethereum veya Doge cüzdanınıza gelmeyecek. Kendi cüzdanında takip edilecek. Yine de anladığım kadarıyla 0x ile başlayan Ethereum cüzdanlarına benzer bir yapıda olacak ancak farklı bir algoritmaya dayanacak bir coin DOGX!

dogethereum ile ilgili görsel sonucu

DOGX için elde etme yönteminden birisi snapshot ile dağıtılacak coinler gibi görünüyor. Diğer yöntem ise ekibin muazzam çalışması sonucu borsalarda listelenmeye başlaması ile oldu. Stocks.Exchange,  https://letsdocoinz.com/ ve https://exchange-assets.com/ şu an aktif borsalar. Takım her geçen gün yeni bir borsa ile anlaşma yapıyor diyebilirim. Bu nedenle Dogethereum’un gelişmelerini yakından takip etmenizi öneririm. Geliştiricilerin uyardıkları bir konuyla birlikte yazımı sona erdirmek istiyorum. DOGX airdropu yapılacak ancak detayları şu an tam olarak belli değil ve geliştiriciler bizi şu konuda uyarıyor. Hangi kripto para borsaları bu airdrop için destek verecek belli değil ve bunun garantisini veremediklerini söylüyorlar. Ancak net detayı verilmesede Doge core cüzdanında yer alan Doge’lar için airdrop ile token dağıtılacak sanırım.

 

Gelişmeler yaşandıkça bu heyecanlandırıcı proje ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Sizlerinde edindiği bilgiler olursa yorum kısmından bizleri bilgilendirebilirsiniz.

 

Proje Linkleri

 

Website : https://dogethereum.net/

Twitter: https://twitter.com/Dogethereum_net

Telegram: https://t.me/dogethereum_net

DOGX Windows Wallet     /    DOGX Linux Wallet     /   DOGX MAC OS Wallet Henüz Yayınlanmadı!

DOGX Miner

1 Paylaşımlar

961total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir