ENKRONOS : ENK TOKEN VE GETİRİLERİ

 

0 Paylaşımlar

 

Gelişen teknoloji çağıyla birlikte hayatlarımıza büyük değişimler arka arkaya gelmeye başladı. Gün geçtikçe artan iş ve işlemler ile artık dijital platformlar artık çok büyük hacimlere ulaştı. O kadar ki telefonlar ve internet elimizden düşmez oldu. Bizler sıradan hayatta teknolojiyi kullanıcı olarak geliştikçe görüyoruz. Ancak arka planda çok hummalı bir çalışma süregeliyor. Yaratım süreci özellikle dijital ortamda düşünüldüğü kadar dolay değil. Facebook hakkında hepinizin az çok bilgisi vardır. Çok zeki ve bilgili bir insan olmasına rağmen Zuckerberg tek başına geliştiremediği algoritmaya farklı kişiler katkısıyla ulaşmıştı. Bu geliştirme aşamasının ne kadar zor olduğunu unutmamak gerekir. Yaşadığımız çağ fikirler ve bu fikirleri hayata geçirerek pazarlama döneminin birleşimi.

 

Enkronos firması bu internet ve teknolojik gelişmelerle ilgili hali hazırda çalışan, firmalara destek veren bir şirket. Sürecin bazı aksaklıklarını gidermek ve gelişmeleri uygulamak için çalışan yeni projeler üretmeye girişmiş. Bunun için Enkronos APP ile bir takım yenilikler getiriyor. Yapay zekâ, pazarlama faaliyetleri, büyük veri hizmetleri, elektronik ortamda yapılabilecek demokratik seçim uygulamalar, e-anketler gibi birçok alanda çözümler getiren bir platform olacak şekilde tasarlanan platformun en büyük destekçisi, benim tüm yazılarımın ortak noktası olan, blockchain teknolojisidir. Blockchain gerçekten büyük fırsatları ve kolaylıkları getiriyor. İnsan yaşamı artık eskisine oranla daha büyük bir gelişim yarışında. Ülkeler bu gelişimlerin gerisinde kalmamak için yarışa katılmak zorundalar. Adaleti olmayan bu ortamda yarışmaya ayak uyduramayanlar ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşayabiliyor.

Mayıs ayı içerisinde hizmete verilen Enkronos uygulamasına giriş yaparak denemeye başlayabilirsiniz. Enkronos bu platformu aracılığıyla, şirketlere ve bireylere ihtiyaç duydukları alanlarda yardım ve destek sağlıyor. Bu destekler ile gelişim süreci desteklenmiş ve hızlanmış oluyor.

 

Enkronos ’un kurduğu bu yeni platformun, çok yönlü ve farklı özellikleri olan bir platform olduğunu görmek gerekiyor. Tek bir konuda değil bu teknolojik yardımlar yanında etik bilgi ve veri koruması gibi özellikleri de barındırıyor. Platform içerisinde birden çok uygulama ve özellik içeriyor. Açıkçası platformun whitepaper’ında yer alan her özelliği yazmaya kalksak her biri bir blog yazısı olabilecek kapsamı var. Yani çok büyük bu yapının gelecekte devasa bir büyüklüğe ulaşması mümkün görünüyor.

 

Platform üzerinde gelişecek her türlü ödeme için ENK isimli projeye ait üretilen token kullanılacak. Bununla ilgili temel giriş yaptığım ilk yazıda da bilgi vermiştim.  ENK token ERC-20 tabanlı bir token ve Ethereum ağına bağlı çalışıyor. Daha önceki birkaç yazımda da bahsettim. Ethereum ağında çalışan tokenlerin avantaj ve dezavantajları olabiliyor. Ethereum ağında çalışan tokenler öncelikle madenci sıkıntısı çekmiyor. Bu büyük bir avantaj. Zaten ciddi bir miktar Ethereum madencisi var. Ağ üzerinde yaşanacak problemler ENK gibi tokenleri çok az etkilediği için bunun üzerine geliştirme yaparken zaman kaybı yaşamıyorlar. Tamamen kendi projelerine yönelebiliyorlar ki bu da büyük bir avantaj. Ama tabi ki kendi ağı olanlar coin özelliğine büründüğünden güven anlamında daha iyi görüntü veriyorlar. ENK’nın ERC20 tercihi bence makul.

 

Sizlere son olarak token değerleri ve satış bilgilerinden bahsetmek istiyorum. ENK token projesine çok güveniyor. Takım token satışını üç aşalı olarak sunuyor. İlk aşamada sadece özel satış yapacak Enkronos, bunun ardından sırayla ön satış ve asıl satış ile satış aşamasını sonlandıracak. Sadece Ethereum ile ödeme kabul edilen satış aşamalarının ilki yani özel satış süreci 14 Haziran’da başlayacak.  25 Haziran tarihine kadar devam edecek. Bu satış aşamasında maksimum 50.000 ETH değerinde satış yapılabilecek ve kişi başı minimum satış rakamı 10 ETH olacak. Yani ilk aşamada küçük yatırımcısına pek şans vermiyor ENK token. Özel satış bittikten sonra 27 Haziran’da ikinci aşama olan ön satış süreci başlayacak ve özel satışla aynı koşullarda ikinci bir aşama tamamlanmış olacak. Yine minimum 10ETH ve maksimum satış 50.000 ETH olacak olan satış aşamasının farkı ne diye sorarsanız fark çok büyük! %80’lik bir bonus dönemi olacak ilk aşama için. Yani özel satış aşamasında 10ETH’lik yatırım yaptığınızda Enkronos size 8 ETH’lik hediye token verecek. Aynı şey maalesef ön satış aşamasında sadece %40 ile sınırlı. Açıkçası 10ETH’lik bir yatırım yapabilecek olsam kesinlikle özel satış aşamasında katılımcısı olurdum. %80 çok ciddi bir bonus rakamı. Ön satış için %40’da kötü değil ama sonuçta ilk aşama daha cazip. Son ve asıl satış sürecinde toplam hedef 500.000 ETH’den ilk iki aşamada satılan tokenler düşülerek kalan rakam olacaktır. Yani örneğin ilk aşamada 90.000 token satılırsa son aşama da 410.000ETH değerinde token satışı yapılacak. Bu aşamalarda da %8 ile %2 arasında bonus katılım yapılan güne göre azalarak devam edecek. İlk bakışta %80 ve %40’ı gördükten sonra bu rakamların çok küçük geldiğini ve alım yapacakların ilk iki aşamayı kaçırmamasını tavsiye ederim.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi          : https://ico.enkronos.com

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/enkronos

 

Chozun projesi de bir çok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

7843total visits,1visits today

ENKRONOS : ENK TOKEN VE GETİRİLERİ” üzerine bir düşünce

  • Temmuz 16, 2018 tarihinde, saat 5:10 pm
    Kalıcı bağlantı

    İki yazınızda muhteşem. Sanırım bir miktar token almaya karar verdim. Umarım kötüye gitmez.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir