E-Harvest Hub İle Gıda Sektörü Düzenleniyor

E Harvest Hub’dan Beklentiler Yüksek

 

eHarvestHub projesi misyonu ve başarmak istedikleri ile hemen dikkatimizi çekiyor. Üstelik eğer başarılırsa bu projeden her birimiz faydalanacak ve daha ucuza yiyecek elde edebileceğiz. Çünkü bugün bakıldığında çiftçiler çok az kar elde edebilirken bizler yiyecekler için oldukça yüksek fiyatlar ödemek durumda kalıyoruz. Burada aracı olan insanların fazlalığı şüphesiz ki en büyük sebeptir. İşte bizim asıl amacımız küçük çiftçilere yardım etmek. Bu sayede de hem bu çiftçilerin karını arttırmak hem de müşterilerin besine ulaşımı kolaylaştırmak. Blockchain teknolojisi ile desteklenen akıllı sözleşme protokolleri kullanılarak eHarvestHub bunu başarabilir. Bu sayede çok farklı etiketleri kaldırıp, hem daha kolay hem de daha güvenli bir besin erişimi sağlanabilir. Bizim uzun vadeli amacımız ise aracıları tamamen ortadan kaldırıp kripto coin teknolojileri ile küçük çiftçileri direk son kullanıcıyla buluşturmak. İlk aşamada fazlasıyla zor olsa da zamanla bunun olması her iki tarafın da hoşnut olacağı bir gelişme olacaktır.

2050 yılına kadar dünya popülasyonunun 9 milyarın üzerine çıkması bekleniyor. Öte yandan 2019 yılında besin endüstrisinin de 2,000 milyar dolarlık bir yer kaplayacağı tahmin ediliyor. Küçük çiftçiler ve bağımsız aracılar ekin işini %60 karşılamakta. Bunun içinde yetiştiricilik ve taşıma masrafları da dâhildir. Bu da bizim tükettiğimiz besinin %90 ına eşit. Bu noktadan bakıldığında dünya popülasyonunun artmasıyla besinin ne kadar önemli bir sorun haline gelebileceğini anlayabiliriz. Öte yandan müşteriler besinler için yüksek fiyatlar ödemesine rağmen küçük çiftçiler yeteri kadar para kazanamıyor bile. İşte bu geri tepmeyi önlemek çiftçiliğin ve aracılığın devamı için büyük bir öneme sahiptir. İleride çiftçi kalmaz ise besin sıkıntısı çok daha hızlı tırmanır. Bu nedenle herkes için küçük çiftçilerin karının artması sağlanmalıdır. İşte bizim burada önerdiğimiz teknoloji ile hem besinlerin güveli olup olmadığı hem de tazeliği gibi unsurlar daha da rahat kontrol edilebilecek. Aynı zamanda da uzun vadede direkt olarak çiftçiler ile iletişim halinde olunacağı için çiftçilerin karı büyük oranda artmış olacak. Bu şekilde besinlerin transparanlığı daha rahat sağlanabilecek. eHarvesHub teknolojisi blockchain teknolojisini kullanarak küçük çiftçilerin global besin zincirine ulaşmasını sağlayacak ve tarladan sofralara besin iletimini mümkün kılacak.

Kamyoncular ile küçük çiftçileri direkt olarak birbirine bağlayabilirsek bütün karı kendisine çeken aracı insanları aradan çıkartmış oluruz. Bu sayede hem çiftçilerin hem de bağımsız kamyoncuların karları artmış olur. Bu sayede besin daha az dolaşmış olur ve merkezi olmayan bilgi zinciri ile de besinlerin durumu çok daha rahat kontrol edilebilir. Üstelik bütün bu sorunlar sadece yerel sorunlar değil. Global besin iletiminin her yerinde aynı şikâyeti duymak mümkün. Kamyoncular ile küçük çiftçinin doğrudan erişiminin yokluğu her ikisini de bir aracığa bağımlı olmak zorunda bırakıyor. Burada eğer ki bahsedilen aracı dünya çapında bir etikete sahipse bu da satışı kolaylaştırdığından bu bağlılıktan kurtulmak o kadar da kolay değil. Fakat bu konuda güvenilirlik gibi engelleri aşmak için blockchain teknolojisi oldukça önemli bir teknoloji. Çünkü bu sayede her hangi bir besinin durumu sürekli olarak kontrol edilebiliyor. Dahası bir besinin nereden gelip nerelerden geçtiği dahil tüm künyesel bilgilere ulaşmak da mümkün. İşte bu muhteşem kontrol mekanizması ve müşteri güveni doğru orantılıdır. Müşterilerin kısa sürede güveninin kazanılacağına ve bunun sonucu olarak da hem bağımsız kamyoncuların hem de küçük çiftçilerin karlarından daha mutlu olacağına son derece inanıyoruz ve güveniyoruz.

Platformun dayhanağı olarak takım tarafından üretilen EHH token bir çok proje gibi Ethereum’un ERC-20 altyapısını kullanıyor. 2 Milyon $’lık softcap hedefini kolaylıkla geçmesi beklenen projenin hardcap hedefi ise 15.810.000$. Satış fiyatı 0,30$ olarak belirlenen token satışına bir göz atmanızı öneririm. ABD kökenli bu projenin başarılı olacağından emin gibiyim. Yine de araştırmanızı kendinizin yapması gerekir.

 

Şimdilik Hoşçakalın…

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi          : https://www.ehhico.com/

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/eharvesthub?lang=en

 

DeNet projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

 

0 Paylaşımlar

3529total visits,2visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir