Dördüncü Blockchain : SOOM!

 

SOOM fourth blockchain ile ilgili görsel sonucuBlockchain ağları genişlemeye ve hayatımıza dokunmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatına odaklandığımız bu günlerde fiyatlar ile teknolojik gelişim arasında bir ter orantı oluştu. Blockchain’e dayalı her geçen gün yeni bir gelişme yaşanırken, kripto para fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. Bugün size kısaca bir projeden daha bahsetmek istiyorum. Mottosu “Günlük Yaşamınıza Blockchain’i Getirir” olan SOOM 4. Blockchain projesini anlatmaya çalışacağım. Konuyu baştan ele alayım. Proje fikri İsviçre merkezli SOOM Vakfı’nın Singapur’da kurulan SOOM Tech. şirketi tarafından ortaya atılmış. Temel fikri blockchain teknolojisini hayatımızın her alanına entegre etmek. Bunun nasıl olacağını çok düşünmeye gerek yok. Günlük bilgisayar madenciliği yanı sıra mobil cihazların da bu ağlara dahil olmasını öngören bir proje. Ve kişisel fikrim bu alanda çalışan pek çok proje arasından sıyrılabilecek derecede kaliteli bir proje olduğu. Bir kere finansal hayatın en önemli lokasyonlarından birinde kurulu olan bir örgütün projesi. İsviçre paranın kaynağı olan ülkelerden ve oradan gelen proje bence çok kaliteli olacaktır.

Dublin Logo

4th Blockchain (Yani dördüncü Blockchain) bugüne kadar olan yöntemlerden farklı olarak PoGS yani Proof-of-Group-Stake (Grup Pay Kanıtı) mantığıyla çalışan bir algoritmaya sahip. Ağın özelliği sadece mobil cihaz madenciliği değil. Aynı zamanda yüksek performanslı, güvenli ve pratik blockchain uygulamasına dayalı olması. Yani sadece basit mantıklı madencilik yapmak yerine gelişimin bir parçası olmayı vaat ediyor.

İşin teknik detaylarının anlatımı biraz zor ve gereksiz. Bu geliştirilmeye çalışılan bir teknoloji olduğu için zaten çoğunlukla sadece fikir. Yine de yukarıda belirttiğim gibi yüksek potansiyelli bir proje. Elbette blockchain ağına dayalı pek çok proje gibi SOOM’da bir ICO süreci yaşayacak. Ancak ben yatırım almakta zorlanacaklarını sanmıyorum. Aslında biraz karışık olan ICO sürecini anlatmaya da gerek yok. SOOM güçlü ve arkası olan bir proje. Toplam token sayısının büyük bir kısmını da yakacak olan projeyi yakından takip etmeye devam edeceğim. Son olarak söylemek istediğim ise toplam token sayısı 1.438.000 olan projenin 400.000 tokeni airdropla dağıtacağı. Yani bu büyük rakamı airdropla dağıtmaları ilginç olacak.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin İnternet Sitesi: http://www.fourthblockchain.org/index.html

Proje Twitter Adresi: https://twitter.com/soomblockchain

Projenin Whitepaper Linki: http://www.fourthblockchain.org/download/soomwhitepaper_en.pdf

Projenin Bitcointalk ANN Linki: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5017760.0

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

145total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir