Coinnup : Bir Kripto Borsadan Fazlası

KRİPTO PARALAR VE GÜNÜMÜZ TİCARET SORUNLARINA ÇÖZÜMÜN YENİ ADRESİ :

COINNUP PLATFORMU

İnternet hayatımıza 90’lı yıllar da girdiğinde sanırım hiçbirimiz bugüne kadar olacakları tahmin edemezdik. Başta askeri bir gelişme olan internet, gelişip önce iş hayatına sonra da evlerimize girdi. Gazete, Dergi, Kitap, Radyo ve Televizyon gibi nispeten kısıtlı (ki bunlar bazı dönemlerde öyle bir nimetmiş ama biz oraları göremediğimiz için bilmiyoruz.) ve tek yönlü haber iletişim kaynaklarından sonra internet ortamı hayatımıza çok yönlülük ve kolaylık getirdi. İnternet üzerindeki erdemsiz (yani ahlaki olmayan) veya yanlış bilgileri saymazsak çok yararlı olduğu yadsınamaz. İlk başlarda basit bir gelişimi olan mesajlaşma uygulamaları ve haber siteleri gibi kaynaklardan alınan kısıtlı bilgiler 2000’li yılların başında teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte yerini birçok girişimcinin koşturmaya başladığı bir alan oldu. Bugün aslında çok basit gibi gelen ve kullandığımız onlarca platform 2000’li yılların başında kimsenin aklına gelmiyordu. İnternet’ten yemek siparişi vererek ister kapıda ister online olarak siparişi verirken ödeme yapmak bugün için çok sıradan olabilir. 1990’lı yılların sonlarında işler o kadar basit değildi. Teknolojik yenilikler, Bilgisayar teknolojisinin gelişimi ve insanların ihtiyaca olan taleplerinin yönünü belirlemesi internet içinde gelişim fırsatı oldu.

Bugün internet ile neler yapmıyoruz ki! Ama gündelik kullanım için sanırım günümüz için en sık kullanım alanlarından birisi alışveriş yani bildiğimiz adıyla e-ticaret olarak düşünebiliriz. E ticaret sektörü öyle bir gelişmeye başladı ki ilk başta teknolojik ürün alışverişi iken, bugün kıyafetten gıdaya, ev eşyasından arabaya her şey internet üzerinden satılabilir. E ticaret sektörü o kadar gelişti ki ülkemizde gelişen onlarca e ticaret satış firması reel sektörde ticaret yapan birçok firmayı geçerek üstünlük sağladı. Ticaret işlerinin en önemli öğeleri ise para transferleridir. Bunun ise 2 aşaması vardır. Ürünü alan müşteri ve satıcı arasındaki ödeme işin ilk ayağını anlatırken, satıcı ile tedarikçi arasında ki ödeme diğer bir ayağıdır. Üstelik bu para transferleri sadece e ticaret ile değil, tüm reel ekonomik işlemler de gerçekleşmekte. Düşünsenize Aliexpress üzerinden bir alışveriş yapıyorsunuz ve elinizdeki fonu anlık bir işlemle Türkiye’den Çin’e aktarıyorsunuz. Ayrıca Çin’den Türkiye’ye gelen bu mal için aracı bir firma belli bir ödemeyi Çin’e aktarıyor.

Müşteri ile satıcı arasındaki fon transferi belki günümüz koşullarında çok zor değil. Ancak rakamlar büyüdükçe bu işlerin zorlaşmaya başladığını düşünmek zor değil. Günümüz para transferlerinde B2B ve B2C’ye dayalı para transfer hacmi o kadar büyük ki, mevcut ekonomik ve bankacılık sistemlerin buna karşılık çözümü sınırlı. Aşırı güvenlik, vergilendirme süreçlerine dayalı yavaşlama ve takipler, aktarım ücretleri, gizli oranlar, komisyonlar vs. gibi sorunlar piyasa da taleplere zor cevap vermekte veya verememektedir. Yazımızın esas konusu da burada karşımıza çıkıyor. Blockchain’in yeni ve gelişime çok açık olduğu bir teknoloji olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Blockchain üzerine düşünüldüğü takdirde mevcut birçok alana uyarlanabilir olduğunu görüyorsunuz. Blockchain’in şeffaflığı ve ekonomik çözümlerinin ne kadar kullanışlı olduğunu anlatmama gerek yok sanırım. İzlenebilir yapısı ile birçok şekilde ticaret için kullanılabilir olduğunu söylemek zor değil.

 

Blockchain ile her gün hayatımıza yeni fikirlerde giriyor. Coinnup ekibi yukarı da bahsettiğim, daha doğrusu kısaca değindiğim ekonomik sorunlara karşılık çözümler sunacak bir proje ile karşımızdalar. Coinnup platformu 7/24 kesintisiz çalışan, birçok dilde hizmet veren bir alan olacak. Ekonomik alana bir çok yenilik ve kolaylık getirecek olan proje için ilk bakışta kimlik doğrulama süreçlerini tekrar tekrar yapmalarını gerekli olmaktan çıkaracak. Portföy yönetimi, kripto para borsası ve ticaret işlemleri, ödeme alma ve ödeme yapma, kripto kart, B2B ve B2C ödemeleri geçidi, ödeme işlemleri aracılığı, sadakat kartı ve faturalandırma gibi pek çok özelliği bir arada hizmete sunacak. Üstelik bunu yaparken mobil uygulama desteği ile de günümüz mobilleşme çağına ayak uyduracak.

Coinnup takımı şu anda ICO denilen ve sıklıkla karşımıza çıkan fonlama sürecini kullanıyor. Genellikle çok tercih edilmese de ekip uzun soluklu bir token satış süreci hazırlamış. Nisan sonunda başlayan satış, hardcap değerine ulaşana ya da 26 Eylül 2018’e kadar devam edecek. Platform hakkında yaptığım okumalar ve araştırmalar birçok platforma göre üstünlük ve çoklu kullanım imkânı sunuyor. Yani sistem yeterli yatırımı alabilir ve yola çıkarsa, platform üzerinde sadece bir iki işlemi değil birçok ekonomik çözümü bulabileceksiniz. Örneğin yukarda saydıklarımın dışında yeni gelecek projeler için ICO yönetim sistemi sunuyor. İsteyen proje ICO süreçlerinde satım sürecini Coinnup platformu üzerinden yapabilecek. Bu da çok rastlamadığımız bir özellik. 298,5 Milyon adet PMZ token üretilmiş ve platform üzerinde kullanım için satışa sunulmuştur. Ekip satış için sadece 104.475.000 token hedefi koymuş durumda. Bahsettiğim gibi token satışı Nisan ayının son haftası başladı ve devam ediyor. Toplamda 6 aşamalık satışta her aşama da bonus miktarı azalıyor. Proje softcap yani en düşük yatırım hedefini bugüne kadar alarak önemli bir eşiği atlatmış durumda. Özel satış süreci bitmiş durumda ve artık ön satış süreci devam ediyor. Ayrıca her satış aşamasının belirli bir miktarı da var. Örnek vermek gerekirse şu an devam eden ön satış aşaması bittiğinde, birinci aşama adı verilen aşama başlayacak ve orada toplam satışın %10’u yani 10.447.500 token satılacak.

Yaptığım araştırmalardan aklımda kalan ve sizlerin merak edeceğinizi düşündüğüm konulara gelirsem. Track ICO ve ICO Marks üzerinden ciddi yüksek rakamlar alan proje, token satışının ardından listeleme işlemi için kendi platformunu kullanacak ancak bununla da yetinmeyip daha şimdiden Bancor ve Paymaz platformları ile bir anlaşma yapmış. Bu konunun da çok önemli olduğunu biliyorsunuz.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi          : https://ico.coinnup.com/

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/coinnup

Telegram Adresi: t.me/coinnup

Chozun projesi de birçok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

5724total visits,3visits today

Coinnup : Bir Kripto Borsadan Fazlası” üzerine bir düşünce

  • Haziran 4, 2018 tarihinde, saat 3:22 pm
    Kalıcı bağlantı

    Bancor a girecek olması güzel. Listeleme sorunu olmayacak.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir