Cobinhood Borsası ve SyncFab MFG Token İşbirliği

0 Paylaşımlar

Blockchain ’in dünyamızı değiştiriyor. Bunu yaparken günümüze kadar gelen klasik yöntemleri biraz farklılaştırıyor. Blockchain ağı üzerindeki işlenen veriler tamamen şeffaf, izlenebilir ve merkezi olmayan bir şekilde tasarlanmıştır. (Decentralized kavramı Türkçe üzerine pek oturmasa da bir merkezi kontrol olmayanı ifade eder.) Yani bir kişi ya da kurum tarafından değiştirilemeyen, düzenlenemeyen, herkesin ulaşabileceği bir ağ veri sistemidir. Bunun yanı sıra internetin hayatımıza yaptığı katkıları baz alırsak ve bunu blockchain ile birleştirirsek, bazen 1+1’in 2 den büyük olduğunu görebiliriz. Bu kapsamda her geçen gün karşımıza çıkan Blockchain tabanlı fikirler bugün göze batmasa da kısa süre içinde dünyamızı temelden değiştirebilir.

 

Blockchain’e dayalı projeler şeklinde bahsettiğim platformların sayısı her geçen gün hızla artıyor. ICO yani fon toplama yöntemiyle hayata geçen ve satış sürecinde olan binin üzerinde proje çalışması sürmekte. Burada, benim bloğumu okuyorsanız zaten bunların birçoğunu bildiğinizi düşünüyorum. Yine de bilmeyenler için blogda yer almakta olan birçok yeni proje hakkında yazıları okursanız bilgi edinebilirsiniz.

Bugün bahsetmek istediğim esas proje Blockchain ile hayatımıza giren o yeni projelerden birisi. ICO sürecini geçmiş SyncFab. SyncFab tesadüf eseri karşılaştığım bir projeydi. Ancak içeriğine göz attıkça çok ilgimi çekti. Çok fazla olmasa da tedarik süreciyle ilgili tecrübe sahibi birisi olarak konuya daha yakından bakabildim. Ve aslında bu tecrübem, Blockchain ve tedarik zinciri arasındaki bağ ile çok fazla kolaylık sağlayabileceğini tamamen kavrayabildim. Tedarik süreçleri firmaların büyüklüğü, coğrafi yapı, kullanılan teknoloji, altyapı, personel sayısı ve daha birçok konudan etkilenen büyük bir yapı. Örnek verirken aklıma birçok firma geliyor tedarik deyince sanırım en büyük örnekler internet firmaları üzerinden verilebilir. Yerel olmamasını tercih ettiğim için Amazon üzerinden yürümeyi seçiyorum. Amazon dünya çapında onlarca ülkede faal olarak hizmet veren, günde milyonlarca insanın alışveriş yapabildiği bu firmalarda ürün tedarik etmek çok büyük bir iştir. SyncFab projesinde bu alanda bir düzenleme ve süreç iyileştirme programı sunuyor. Bunu sunarken de gücünü Blockchain teknolojisinden alıyor. Düşünsenize Amazon gibi bir yapının ürün tedarik ettiği binlerce belki on binlerce tedarikçi ve bunların takibi için harcanan zaman ve para ne kadar büyük bir gider. SyncFab bu süreci basitleştirirken bir de üzerine maliyetlerin azaltılmasına yardım ediyor.

Birçok platformda olduğu gibi SyncFab projesi de bunu yaparken, MFG isimli kendi para birimini kullanıyor. Bu da aslında bu süreçlerin işlemesi sırasında takip ve maliyet açısından önem taşıyor. MFG hakkında gelecekte de iyi gelişmeler olacağını düşünüyorum.

Yazımızın önemli diğer hususu da Cobinhood hakkında. Biliyorsunuz ki kripto paralar tek başına projeleriyle bir yere gelemiyorlar. Birçok proje belli bir yatırımı aldıktan sonra kenara çekilip çalışıyorlar ancak token ismini hiç duyuramıyorlar. Bu nedenle kripto para borsaları bana göre çok önemli. Açıkçası ileride fiyat stabilizasyonu sağlayacak şeylerin başında bu borsaların artması gelecek diye düşünüyorum. Cobinhood borsası bir süre önce çok şaşalı olmadan işlemlere başladı ve kısa sürede inanılmaz bir yol kat etti. Başta sadece BTC,ETH ve platformun kendine ait olan COBX tokeni ticareti yapılabilirken, şu anda onlarca para birimi işleme açık. SyncFab’ın MFG tokeni de bunlardan birisi. Cobinhood borsasının işlem ücreti almadan al-sat yapmaya imkan verdiğini özellikle belirtmek istiyorum. Platform elbette kendisine gelir elde edeceği birkaç alan yaratmış durumda ama sıradan alım satım işlemlerinde işlem komisyonu almıyorlar. Yani elinizde 10000 adet MFG token var ve bunu BTC ‘ye çevirmek istediniz. Bunu yaparken site size o an sattığınız tam kurdan BTC’ye geçiş imkânı tanıyor. Platform farklı alanlarda ve müşterisine zararı dokunmadan arka planda işlemlerden gelir elde etmek için birkaç yol bulmuş durumda ve ciddi bir ilerleme kaydettiler. Her geçen gün de aynı hızla ve başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyorlar. MFG token ve Cobinhood işbirliği benim gibi platform kullanıcıları için çok önemli. Yatırımınızı yapıp rahatlıkla ve güvenle beklemeye başlayabilirsiniz.

 

Cobinhood platformu aslında tamamen kullanıcı dostu. Bunu sadece sıfır komisyon politikasından değil, günlük görevler veya dönemlik yarışmalar ile kullanıcılarına cazip fırsatlar sunuyor. MFG token ile ilgili geçtiğim dönemde 2 trade yarışması düzenlendi. Baktığınız zaman herhangi bir işlem ücreti olmamasına rağmen bu şekilde yarışma ile token dağıtması bence büyük bir olay. Sizde bu yarışmalara katılabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sizlerle basit görevlerle token kazanabileceğiniz airdrop merkezi linkini paylaşmak istiyorum. : https://cobinhood.com/campaign/airdrop-center

Ayrıca bahsettiğim trade yarışmalarından birine ait şu linke de göz atabilirsiniz: https://cobinhood.com/campaign/trading-contest-mfg-1

 

Kullanıcı dostu bu süper borsaya üye olmak için referansımı kullanabilirsiniz. : https://cobinhood.com/home?referrerId=3813e0b9-3f1f-4a4c-aff1-ff7966d234f3

 

Cobinhood ve SyncFab için diğer bilgiler için aşağıda verdiğim adreslerden bilgi edinebilirsiniz.

https://cobinhood.com

https://blockchain.syncfab.com/
https://www.instagram.com/syncfab/
https://twitter.com/syncfab/
https://www.facebook.com/syncfab/

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

1755total visits,2visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir