Chozun Token ve Kazançlar

CHOZUN TOKEN VE SEYAHAT FIRSATLARI

Sizlere bir önceki yazımda Chozun projesi hakkında bilgiler vermiştim. Seyahat alanında bizlere yeni nesil akıllı ve komple bir platform olarak hizmet vermeye hazırlanan platformun ICO sürecinde yatırımcısına sağladığı en büyük avantajı bence aktif olarak 22 ülkede, yıllık 30.000 müşteri ile çalışıyor olması. Bir projeye ICO aşamasında dahil olmak isteyen kişinin en çok isteyeceği şey, o projenin Hardcap yaparak hızlı bir şekilde işleve kavuşmasıdır. Chozun gibi hali hazırda yürürlükte olan projelerde bu konu çok da önemsenmez. Çünkü platform softcap bile yapsa, yola çıkmış olduğu için ilerlemeye devam edecektir. Yani ICO sürecinden gelecek paraya bağımlı olan projelerden taban tabana farklıdır. Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız, 1 Temmuz’da başlayacak ön satış aşamasını kaçırmamanızı öneririm. Ön satış aşamasında %20 indirimle 0,50$ fiyatıyla satılacak. Proje çok güçlü bir yapının eseri olduğundan, ön satışda toplam token sayısının %5’i yani 5,000,000 token satışa sunulacak ve bence kısa sürede bitecektir. Kalan tutar için 1 Ağustos tarihi itibariyle asıl ve son satış aşaması başlayacak. 100,000,000 adet üretilen CZN tokenin ilk süreçte yalnızca 50,000,000 adedi satışa sunulacak. Ön satış süreci için satışa çıkacak tokenleri çıkarttığımızda asıl satış süreci için 45,000,000 token satışa sunulacağını bilmeniz gerekir. Buradan baktığınız zaman sadece %5’lik bir kısmın %20 indirimle satılacağını düşündüğümüzde bu fırsat kaçırılmamalıdır.

Platformun hali hazırda çalışan yapıda olduğunu söylemiştim. Bu tarz projelerin içeriklerini zenginleştirirken mutlaka ortaklıklar kurulur. Chozun hem işleyen bir çarka sahip olduğu için hem de iyi çalışan bir takıma sahip olduğu için çok iyi basın ilişkisi ve ortaklıklara imza atmış durumdalar. İlk bakışta dikkatinizi çekecek olan “British Airways” seyahat üzerine çalışan bir platform için çok iyi bir seçenek olmuş. Zaten proje içeriğinde az sonrada bahsedeceğim üzere, ucuz uçak bileti ve ücretsiz uçuş sınıfı yükseltme gibi vaatleri var. Bunlar için başlangıç olarak bu ortaklık bir anlam ifade eder. Dünya çapında ünlü sigorta şirketi Met Life ile ortaklık da anlamlı yapılan işlerden birisi. Hugo Boss ve Tonino Lamborghini gibi dev firmalarla yapılan ortaklık anlaşmaları ise projenin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

 

Chozun üyelik sınıflandırmasına göre farklı avantajlar sunacağını beyan ediyor. Whitepaper içeriğine göre 3 sınıfa ayrılan kategorilerde elinizdeki CZN token sayısına bağlı olarak farklı fırsatlar sizi bekliyor.

 

  • 000’den az token sahibi olan kullanıcılara GOLD üyelik ismi verilmiş ve bir takım indirim ve teşvikler verilecek şekilde tasarlanmıştır. Tabi ki bu kavram 1 tokene sahip olana da 9999 tokene sahip olana da aynı ayrıcalıklar tanınacak. Bu nedenle haliyle bu kategorinin içeriği biraz zayıf görünüyor.
  • 000’den fazla token sahibi ELİT üyeler için ise işler biraz daha güzel olacak. Bu kapsamda etkinlik ve aktivitelere özel fırsatlar, indirimler, seyahat güzergâh erişimleri, ulaşım fiyatlarında özel fırsatlar ve hediyeler, sadakat değişimi gibi avantajları içerecek. Eğer yeterli miktar token sahibi iseniz bu kapsamda birçok özel fırsattan faydalanabileceksiniz.
  • Üçüncü ve son sınıfımız ise 25.000’den fazla tokene sahip olanlar için. PRESTİJ üyelik her şeyden önce ömür boyu sadakat programı üyeliği veriyor. İlk 2 pakette olan tüm fırsatların yanı sıra, ücretsiz uçuş sınıfı yükseltme, uzun uçuşlarda konaklama fırsatları, lounge girişleri, özel seyahat fırsatları ve en önemlisi Chozun Premium servislerine ulaşım imkânı sağlıyor. Bu pakete sahip olduğunuz takdirde özellikle yurtdışı seyahatleriniz çok daha kolay ve zevkli geçebilir.

Token bilgilerini vermeden önce size bir de kısaca takımdan bahsetmek istiyorum. DEV ekibi bir proje için en önemli şeylerden birisidir. Yatırım yaptığınız parayı iş bilmeyen birine yönetmesi için devretmek akıllıca olmayacaktır. Projenin iki kurucu ortağı da çok iyi bir geçmişe sahip. Teresa Truda Çin’de 2016’nın en iyi kadın girişimcisi seçilmiş ve Zia Word ise Chozun’un proje ortağı da olan Hugo Boss, Metlife ve British Airways başta olmak üzere Shangri La otelleri zinciri ve Toll Group gibi şirketler için çalışmış. Özellikle televizyon yayıncılığı ve medya çalışmalarında uzun süreli tecrübesi olan birisi. Teknoloji ve Blockchain alanında uzman olan Will Pringle ve Louis Cronin ise geçmişte yaptıkları işlerle iz bırakan başka isimler. Bu isimlerin bir araya gelerek oluşturduğu Chozun platformu başarı için büyük şansa sahip. Özellikle benim beklentim büyük yatırımcı olarak Zia Word isminin geçmiş bağlantıları çok büyük rol oynayacaktır.

 

Gelelim CZN tokene… CZN token dünya üzerinde seyahat eden herkesin her harcaması için kullanabileceği bir para birimi olarak düşünülmüştür. Yemekten, özel turlara, masajdan, özel ulaşım seçeneklerine birçok alanda kullanılması tasarlanıyor. Bu anlamda da proje ortaklıkları çok büyük önem arz ediyor. Bunun yanı sıra sadakat programı hesabında da kullanılacak olan token, platform üzerinde bir takım işlemler sonucu da ödeme aracı olacaktır. CZN token beni en çok heyecanlandıran proje demiştim. 50 Milyon tokeni satışa sunacak platform baz fiyat olarak 0,60$ belirledi. Bunu ön satış aşamasında ancak bunu ön satış aşamasında 0,50$ olarak indirimli satacak. Birçok proje gibi Chozun’da tokeni bu ilk aşamada Etherum ağı üzerinde ERC-20 tabanlı token olarak üretti. Bu sayede bir ağ geliştirmeyle uğraşmadan direk kendi projelerine odaklanabilecekler.  Ön satış için yalnızca 5 milyon token satılacağını hatırlatarak, katılımcı olmak istiyorsanız en ucuz satıldığı bu fiyattan yatırımınızı yapmayı düşünebilirsiniz.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

 

Projenin Websitesi          : https://chozun.com

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/bechozun

 

Chozun projesi de bir çok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

 

0 Paylaşımlar

1931total visits,1visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir