Chozun: Seyahat Deneyimizi Geliştirin!

CHOZUN İLE SEYAHAT AYRICALIĞI

Merhabalar,

Bugün blog yazımızın konusu daha öncekilere göre biraz daha fazla eğlenceli. Blockchain teknolojisiyle hayatımızın her alanına dokunmaya başlayan kripto para projelerinde bugünkü konumuz seyahat. Daha eğlenceli çünkü eskiden çok az insanın seyahat edebildiğini biliyorduk. Özellikle yurtdışı gezileri çok ender ve zenginlerin yaptığı bir aktiviteydi. Günümüzde ise seyahat sadece zenginlerin ve iş adamlarının değil, fırsatını ve vaktini denk getirebilen herkesin düşük maliyetle yapabileceği bir aktivite. Sadece 1$’ kıta değiştirebilen uçak fırsatlarını yakalamak için biraz takip biraz da şans yeterli oluyor. Bu yazımda sizlere yeni nesil seyahat hakkında gelecek vaat eden bir projeden bahsetmek istiyorum. Karşınızda Chozun!

 

Özellikle yurtdışına da seyahat eden ve gezmeyi seven birisi olarak, bazen gittiğini şehirlerde bir takım sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. İnternet ortamının bu kadar geliştiği, birçok şehirde ücretsiz Wi-Fi olmasına rağmen asimetrik bilgiler sebebiyle seyahat ettiğiniz şehirde rotalarınızda, yeme içme konusunda ve şehir içi aktivitelerde sürekli bir koşuşturma içinde oluyorsunuz. Aklınıza belki de internette, uygulama marketlerindeki yüzlerce program geliyor şu anda. Başta Trip Advisor olmak üzere kullandığım onlarca uygulamanın hiç birisi tek başına yeterli gelmedi. Özellikle kendi adıma Çekya, Prag’da İngilizce bilinmemesi veya bilinçli şekilde konuşulmaması sebebiyle epey zorlandım. Chozun bize blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş, yeni nesil bir uygulama vaat ediyor. Öncelikle bu uygulamanın en önemli vaadi kişisel tercihlere yönelik bir akıllı uygulama olması. Yani herkesin zevklerine, yaşam stiline ve geçmiş tecrübelerini bir arada değerlendirerek kişiye özel bir sistem oluşturacak. Ve seyahate gittiğiniz ülke de bu tercihinize yönelik öneriler, indirimler ve sıra beklememe gibi birçok ayrıcalık sunacak. Uygulamaya kayıt olduktan sonra uygulamanın ilk hedefi sizi tanımak olacaktır. Sizi tanımak için çalışan uygulama, sizi en çok memnun edecek şekilde parametreler oluşturacak ve siz bir tavsiye istediğiniz zaman bulunduğunuz şehirde sizin için öneriler ve indirimli özel teklifler oluşturacak. Örnek olarak opera hayranı bir kişi için opera fırsatları ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler verirken, gittiği şehirde doğal alanları gezmek isteyen bir kişiye bu konuda bilgi verecek. Buna benzer bir uygulamanın basit versiyonu “Hilton Honour” programı ile uygulanmakta. Hilton otellerinde 1 kez konakladınız ve yastık tercihiniz odada bulunmayan bir yastık. Siz resepsiyondan kendinize uygun bir şeyler talep ettiğiniz takdirde o ihtiyacınız karşılanarak, sizin müşteri kartınıza kaydediliyor. Ve bir sonraki Hilton konaklamanızda o yastık siz gittiğinizde odanızda sizi bekliyor oluyor. Chozun bizlere gelecek için daha fazlasını vaat ediyor. Bu ve bunun gibi bir çok özellik Chozun ile gelecekte bizleri bekliyor olacak.

 

Chozun projesinin en önemli özelliklerinden birisi yürütmekte olduğu ICO projesine dayalı olmaması. Chozun hali hazırda yirmiden fazla ülkede operasyonel olarak çalışan ve yıllık 30.000 civarı müşterisi olan bir şirket. Şirket bu ICO sonrası yapacağı gelişimlerin tamamlanması ve projenin tamamen hayata geçmesi için 2019’un ortasını işaret ediyor.

 

Chozun tüm bunların gerçekleşmesi ve platform üzerinde çeşitli şekillerde kullanılacak olan bir kripto para projesini tamamladı. ICO ile satışa sunduğu CZN token platform üzerinden ödemeler, kazanımlar, indirimler vb. durumlarda kullanılacak olup, 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle ön satışı, 1 Ağustos tarihi itibariyle ise asıl sürecini başlatacak. Toplam üretilen CZN token satılı 100 milyon adettir. Ve bunun %50’si ICO sürecinde sürülecektir. Kalan tokenlerin %20’si satışa kilitli olacak şekilde 1 yıl saklanacak, %20’si takım için ayrılacak ve son %10’luk parça reklam ve topluluk adına belirli ortamlarda kullanılmak üzere ayrılmıştır. Token satışının ön satış kısmında satış fiyatı 0,5$ iken, asıl satış sürecinde 0,6$ olacaktır.

Benzer bir projenin de şu anda %95 civarında yatırım topladığını ve son aşamalarında olduğunu ileteyim. İki projeyi de inceleyen birisi olarak Chozun’un bariz şekilde önde göründüğünü belirteyim. Açıkcası en heyecanla beklediğim projelerden birisi olduğunu iletmek istiyorum.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

 

Projenin Websitesi          : https://chozun.com

Projenin Twitter Adresi : https://twitter.com/bechozun

 

Chozun projesi de bir çok platform gibi güvenilir bir bounty platformu olan Bountyhive.io’yu tercih etti. Bountyhive platformuna sizde BURADAN üye olabilir ve sizler de bounty kazancı sağlayabilirsiniz.

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

2398total visits,1visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir