BOLTON COIN İLE YENİ KRİPTO VARLIK KONSEPTİNE HAZIR OLUN!

Piyasanın kötü gidişatı hepimizin yaklaşımlarını, tercihlerini etkiledi. Sanırım bu nedenle bir süre dinlenme ihtiyacı duydum ve bu sürede herhangi bir yazı yazmadım. Kripto para dünyası tam bir bağımlılık eseri olduğu için bu dinlenme sürecinde bile kopmadım. Daha sonra yazarım düşüncesiyle proje araştırmaya ve elbette ticaret yapacak proje araştırmaya devam ettim. En son beni çok heyecanlandıran proje hangisiydi bilmiyorum ama Bolton Coin beni yeniden heyecanlandırmayı ve ayı piyasasına rağmen bir umut ışığı görmeme sebep oldu.

Biliyorsunuz ki kripto varlıkların ticareti artık bir çok yerde ve ülkemizde yapılabilir durumda. Ancak her ne kadar kâr etmeye çalışsanız ve yatırımınızı büyütmeyi deneseniz de bu çok kolay değil. Çünkü kripto kışı olarak adlandırılan kötü bir süreçten geçiyoruz. Başta BTC olmak üzere tüm kripto paralar değer kaybetti ve kaybetmeye de devam ediyor. Hal böyle olunca, trade işini bir kenara bırakmak gerekebiliyor. HODL dediğimiz alınan coini uzun vade de elde tutmakta alternatif maliyetleri arttıyor. İşte burada karşıma Bolton Coin çıkınca, piyasa adına düşüncelerimde değişim başladı.

Bolton Coin aslında gördüğüm kadarıyla piyasanın eksilerini görerek işe başlamış. Beyanlarında yer aldığı üzere, kripto para elde tutmak bazen yatırımınızın günden güne eridiğini görmenizi sağlıyor. Proof of Stake ile çalışan ve çok fazla enerji tüketimi yapmayan sisteme bağlı çalışacak madencilik ağı ile, Bolton Coin’lerini HODL yapan kimse zarar etmeyecek. Çünkü bu sistem sayesinde sahip olduğunuz tokenlerin yüzdesel değeri kadar share yani pay sahibi olacak ve elinizdeki sayıyı arttırabileceksiniz. (Burada henüz detaylara ulaşamasamda sanırım node kurulumu yapmak gerekebilir. Ancak bu artık basit bir olay. Eğer Bolton Coin bu şekilde çalışacaksa bununla ilgili de bir rehber hazırlayabilirim). Peki kripto kışı yani sağlam bir ayı sezonunda bu yeterli oluyor mu? Maalesef hayır. ICO sırasında satın aldığım POS ile çalışan coinlere daha öncede sahip oldum. Ancak onlar da maalesef node ile gelen kazançlara karşılık değer kaybı büyük ölçüde yaşandığından ekonomik olarak eridim. İşte Bolton bu konuda benim daha önce benzerini görmediğim bir şeyle geliyor. Bolton coin altın ve gümüş madenciliği, emlak sektörü ve yenilenebilir enerji gibi alanlarda çalışan bir proje. Dikkat edin çalışacak demiyorum. Çalışan bir proje. İşte olumsuz durumlarda bu sektörlerden gelecek gelir paylaşımını da vaat ediyor ve değer kaybetmeyen kripto varlık olarak piyasaya giriş yapmayı deniyor.

Boltongroup hali hazırda yukarıda da bahsettiğim altın ve gümüş madenciliği başta olmak üzere kripto para madenciliği, emlak ve yenilenebilir enerji alanında çalışan ve Bloomberg medya tarafından A notu verilmiş %100 başarılı giriş notu almış bir firma.

Bolton işte bu fikirler dahilinde oluşturduğu projesini bir startup olarak değil, bir yatırım fırsatı olarak sunduğunu beyan ediyor. Yeni ve eski yöntemler arasında bir sinerji sağlayarak kripto varlıkları için genel olarak kötü giden dönemde bile zarar etmeyi imkansız hale getirecek , modernize edilmiş madencilik ve ekonomik çalışmaları harmanlayarak potansiyel zorluklar karşısında ayakta duracak bir sistem yaratıyor.

Bu süreçte ortaya çıkan tokenizasyon sonucu olarak satış sürecini bildiğimiz ICO değil, STO olarak piyasaya sürüyor. ICO’larda yasal olmayan yapılar nedeniyle ortaya çıkan sorunlara değinen Bolton ekibi, bunun yerine maddi bir değer sunan STO (Security Token Offering)’i seçmiş.

STO sürecinde yatırım yapmaya karar vererek token satın alanlar;

  • 12/24 ay arası yatırım planını seçebilecek.
  • Günlük ROI (Yatırım karlılık oranını) izleme
  • Parayı çekebilme veya trade yapabilme imkanına sahip olacaklar.

Gelelim işin ekonomik boyutuna. STO sürecine 1 Mart 2019’da başlayacak olan Bolton Coin, 15 Nisan’a kadar süreci devam ettirecek. Hayli iddiali hedefleri olan projenin STO sürecine katılmak isteyenler için aşağıda bilgilendirmeyi yapacağım.

STO’ya katılmak isteyenlerin yukarıda anlatıldığı üzere öncelikle bir ETH cüzdanı almaları gerekiyor. (MyEtherWallet önerilen cüzdanlardan birisidir) Daha sonra www.bfclcoin.com üzerinden bir hesap açıp kişisel bilgilerinizi güncellemeniz gerekiyor. Platform üzerindeki yönlendirmeleri takip ederek 1 tık ile BFCL tokenlerinizi satın alın. Yine platform üzerinden istediğiniz süreleri baz alan programınızı seçin ve günlük karınızı almaya başlayın.

Ay sonuna kadar private yani özel satışı devam eden proje bugüne kadar yaklaşık 25 milyon USD’lik softcap hedefini kolayca geçerek 68 milyon $’lık yatırım topladı bile! Yanlış duymadınız 68 milyon USD. Ekibin belirlediği iki hard cap hedefi var. İlk hedef private sale için ve bu da ETH bazında 400.000 ETH veya 100 milyon USD. Ayrıca normal satış süreci içinde hardcap hedefi 2.198.000 ETH. (Bugüne kadar tanıttığım projeler arasında bunun 5’te 1’i kadar hedef koyanı bile görmedim.) Şubat sonuna kadar süren özel satışta token başına 1$ fiyatıyla minimum satın alım 20.000$’lık olacak şekildedir. 1 Mart-15 Nisan 2019 tarihleri arasında devam edecek son satış sonrası yola koyulacak olan projenin hızlı ve iddialı da bir yol haritası var. Ethereum ağında satışa çıkan tokenlerin bu yılın Ekim ayında kendi ağına geçirilmek üzere bir mainnet planı olduğundan da haberiniz olsun. Yine değişik olarak gördüğüm bir konuda 2019 yılı içerisinde Kripto Bankası olarak kayıt sürecini başlatacak projenin borsa ve banka olarak 2020 Haziran’da hayata geçmesi planlanıyor.

ICOMarks, TrackICO gibi derecelendirme kuruluşlarından da yüksek puanlar almayı başaran ve A’dan Z’ye kadar her yönüyle ilgi çekmeyi başaran bu projeyi takip etmeye devam edeceğim ve gelişmelerden sizleri haberdar etmeyi de deneyeceğim.

Bu yazı BoltonCoin tanıtımı amacıyla “funchiestz” tarafından yazılmıştır. Tüm hakları tarafıma aittir ve izinsiz kopyalanması halinde yasal yollara başvurulacaktır.

0 Paylaşımlar

1453total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir