BEATRIX ile YENİ BLOCKCHAIN ENERJİSİ

beatrix ICO ile ilgili görsel sonucu

 

Blockchain ile ilgili pek çok projeden bahsettim bugüne kadar ve bahsetmeye de devam ediyorum. Bugüne kadar pek çok proje yazdım. Bunlardan birkaç tanesi de enerji ile ilgiliydi. Açıkça önce şunu söylemek zorundayım. ICO yatırım sürecinde neden olduğunu anlayamadığım şekilde enerji üzerine geliştirilen projeler iyi yatırımlar alıyorlar. Bugüne kadar çıkan enerji projelerinin büyük kısmı ya hardcap yaptı ya da çok az farkla ICO’sunu tamamladı. Hatta bir iki ciddi proje çok hızlı yükseliş yaşadı ve projeleri çok hızlı şekilde ilerliyor.

 

Bugünde burada sizlere enerji içerikli bir projeden bahsedeceğim. Enerji projesi değil, enerji içerikli dememin bir sebebi var. Yukarıda bahsettiğim gibi pek çok enerji üzerine proje var ama tabi ki hepsi birbirinden farkları olan projelerdi. Evet ana konu enerji ama birisi, enerji üretimi üzerine eğilirken, diğeri dağıtımına diğeri ise kripto para madenciliği ile enerji ilişkisine odaklanıyor. Bu yazımızın konusu “Beatrix” açılımını birazdan size yazacağım üzere sadece enerjiye odaklanmıyor. İşe bir de telekomünikasyon sektörünü ekliyor. Evet yanlış duymadınız. Enerji ve Telekomünikasyonu bir arada ele alıyor. Blockchained Energy and Telecommunications ve RİX isimli tokeni ile birlikte bir proje ismi üreterek kendilerine BEATRİX ismini koymuşlar.

 

Beatrix’in temel amacı ihtiyacı olan kişilere düşük maliyetli, yeşil ve sürdürülebilir enerji ve telekomünikasyon hizmeti vermek. Pek çok proje gelişim alanı için kendisine Afrika’yı seçiyor. Beatrix’de gelişim için çok sayıda fırsat bulunduran ve ihtiyaç olarak en yüksek seviyede olan bu coğrafyayı seçti.

 

Proje tamamen yeni bir oluşumundan meydana gelmiyor. Bugüne kadar enerji, telekomünikasyon, finans, bio gaz, mühendislik firmaları ile bir üniversitenin bir araya gelerek ortaya çıkardığı bir proje. Almanya’nın Karlsruhe Üniverstesi Teknoloji Enstitüsü ve birçok firma bir araya gelerek Beatrix fikrini ortaya atmışlar. Yani doğal olarak kendi yatırımlarını blokchain tabanlı bir projeye yönlendirmeye başlamışlar. Bu bizim ve RİX token yatırımcıları için çok önemli bir ayrıntı. Afrika’nın bu büyük gelişim potansiyeli ile enerji ve telokom alanında hızlı bir gelişim bekleniyor. Enerji alanında Energy Towers, Telekomünikasyon alanında Nynex/FiberONE, Finans alanında Phenecia AG, Mühendislik alanında GBZ ve Hanchen firmaları ve Karlsruhebeatrix ICO ile ilgili görsel sonucu Üniversitesi birleşerek bu projeyi sunacaklar. Beatrix bu firmalar eliyle, Afrika halkına gelecek 10 yıl içerisinde hem kendi ekonomik faaliyetlerini arttırma hem de temiz ve düşük maliyetli enerji ve Telekom hizmeti verecek bir plana sahip.

 

Beatrix’in ilk planda Afrika için sunduğu çözümün ilk ve en önemli ayağı enerji kuleleri. Proje ekibi söz konusu kulelerin patentini almış bile. Bu patente konu teknolojik buluş, Karlsruhe Üniversitesi tarafından teoride uygulanabilir olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca bu kulelerin test aşaması da 1 Eylül 2018’de başlatılmıştır. 2000’li yıllarından başından itibaren artan iletişim ihtiyacı ve enerji ihtiyacına çözüm olabilmek çok kolay değil elbette. Ama dünya üzerinde uzun yıllardır göz ardı edilen bir şey var: Atıklar! Atıkların enerji potansiyeli olduğu bugüne kadar sıklıkla okuduğumuz haberler arasında. Konu Geleceğe Dönüş filmindeki gibi basit bir mantığa dayanmıyor belki ama sonuçta atıktan enerji üretmenin imkansız olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Beatrix’de bunun farkında. Tamamen yenilenebilir, yeşil ve sürdürülebilir bir enerji ve telekomünikasyon çözümü hazırlanmış durumda. Bununla ilgili teknik detayları, konudan anlayan insanlara iletmek için yazılan whitepaper ve aşağıda linkini paylaşacağım Telegram adresini kullanabilirsiniz.

RİX token, platformun ekonomik yüzü ve kullanım aracı olacak. Token, platformun ekonomisini yönetecek. Afrika’da sürdürülücek temel proje geliştirilmeye başlarsa çok yakında değer kazanabilir. RİX token üretimine farklı bir yöntem izleniyor. RİX token her 1 MW’lık enerji üretimi karşılığında 2.2 milyon adet üretilecek. Bu rakam maksimum 25 milyar ile de sınırlanacak. Ve sadece %20’si token satışı için ayrılacak. ERC20 tabanlı RİX token 25 milyar adete ulaştıktan sonra yeni üretimi olamayacak. Ön satış aşamasında 100 RİX tokenin fiyatı 2,5USD olarak belirlenmiştir. Halka açık satışda 100RİX token, 5USD olacaktır.

beatrix ICO ile ilgili görsel sonucu

Şüphesiz SCAM şüphesi pek çok proje için önemli bir sorundur. Beatrix için bu yönde bir şüpheye gerek yok. Clearify tarafından onaylanan bir proje Beatrix. Ayrıca pek çok ICO derecelendirme kuruluşu tarafından da değerlendirilmiş ve iyi notlar almış bir proje.

 

Gelişmelerle ilgili bu başlık altından sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Yatırım seçeneklerinizle ilgili yaptığım bu yorumlar kendi bakış açımdan ve araştırmalardan elde ettiğim verilere dayanır. Yatırım yapma kararı vermeden önce, kendi araştırmanızı yapmanız ve kararınızı ona göre vermeniz gerekir.

 

Projenin Websitesi: http://beatrixico.com

Projenin Twitter Adresi: https://twitter.com/BeatrixICO

Projenin Facebook Adresi: https://www.facebook.com/beatrixico

Projenin Telegram Kanalı: https://t.me/joinchat/GgJ1ahJVDFpoVOYLVnszCQ

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

0 Paylaşımlar

1956total visits.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir